Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Zpátky do 20.století. Saturnin se stal pánem pána

Redakce

Redakce

14. 9. 2014

Nyní můžete zhlédnout v Divadle A. Dvořáka v Příbrami divadelní hru na motivy románu Zdeňka Jirotky Saturnin. Mile vás překvapí, ukonejší klidným časem, nadchne vás tetička i Miloušek.

Saturnin

Miloušek. Zdroj: Divadlo A. Dvořáka

Divadelní hra představuje příběh mladého pána Jiřího, jehož život se zamotal po příchodu Saturnina, jeho nového vzdělaného sluhy. Ten v jeho službách dokáže i nemožné.

Saturnin

Hrát tenis je moderní.

Jiří se zamiluje do slečny Barbory, v cestě mu ale stojí jeho vlastní nesmělost, neúmyslně i paní Kateřina s Miloušem. Dohromady spolu s doktorem Vlachem zažívají dobrodružství na ostrově u dědečka, který se chystá sepsat závěť.

Saturnin vás zavede do třicátých let minulého století, uvidíte kroužící letadlo, parašutistu anebo dokonale provedený tenisový zápas. Budete ohromeni nápaditostí představení, na chvíli jistě zapomenete, že sedíte v hledišti. Hra vás zcela pohltí.

Saturnin

Projížďka.

Na druhou stranu je zde postava Saturnina poněkud odsunuta do pozadí a celá inscenace se věnuje zejména samotnému Jiřímu.

Saturnin

Saturnin vždy ví…

Saturnin je vcelku  strohý, jeho pán zas trošku znuděný. Paní Kateřina sype jedno moudro za druhým. Bavit vás budou nejenom výkony herců (zejména výstupy s paní Kateřinou a Milouškem), ale též nejrůznější rekvizity. Těšte se na parádní stařičká auta i na jejich jízdu krajem. Nebo na obrovské hříbky rostoucí z podlahy jeviště a snahu být galantním.

Saturnin

Téměř všichni v šoku, jen Saturnin má chladnou hlavu…

Budete v úžasu sledovat dění. Jednotlivé výstupy do sebe výborně zapadají. Nostalgický i úsměvný příběh uchlácholí, uklidní, pobaví. Kdo ovšem očekává shlédnutí příběhu plného suchého humoru, bude asi trochu zaskočen.

Saturnin, Divadlo A. Dvořáka Příbram, autor: Z. Jirotka, F. Zborník, režie: M. Schejbal. Hrají: M. Písařík, A. Fixová, V. Senič, J. Someš, K. Fixová, V. Záveský a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Zpátky do 20.století. Saturnin se stal pánem pána