Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: Zatím spolu, zatím živi. Máte chuť na pořádnou letní smršť?

!SPECIÁL!Do našich kin právě míří překvapení letošního léta. Snímek, o kterém jsem si říkala, že bude stát za nic. Nechte se také překvapit a věřte mi, Tom Cruise ještě nikdy nebyl tak sexy a Cameron Diaz tak vtipná.

Akční útěk před býky...

Poslední dobou ve mně jména Tom Cruise (profil tady) a Cameron Diaz vyvolávala spíš rozpaky, a když jsem se doslechla, že ti dva společně natáčí akční komedii, nevěnovala jsem tomu velkou pozornost. Říkala jsem si, že to bude pěkná pitomost. Jenže to jsem se šeredně spletla.

Tom Cruise je typický představitel akčních hrdinů, kdo nezná Top Gun nebo sérii Mission: Impossible, pravděpodobně nežil posledních dvacet let na Zemi. Nyní se Cruise ke svým akčním hrdinům staví zády… anebo vlastně… rozhodl se zkrátka využít své zkušenosti z předchozích akčních snímků a tak trochu si sám ze sebe udělat srandu. Zatím spolu, zatím živi je totiž především lehká a velmi povedená parodie na všechny seriózně se tvářící akčňáky.

Máte chuť na pořádnou letní smršť?

Zatímco tedy Cruise je neuvěřitelně sexy (místy mi připomínal nonšalantního Hugha Granta), Cameron Diaz mu zdatně sekunduje svou vtipností. Nenechte se mýlit, není to ta rádoby vtipná Diaz, jak ji známe z Charlieho andílků, ale tady jde opravdu o velmi dobře napsanou postavu, která této blondýnce zkrátka sedla.

Psát tady něco o ději by byl jen zbytečný spoiler, zkrátka si zajděte do kina. Vážně to stojí za to. Režisér James Mangold (Walk The Line) totiž odvedl skvělou práci a předvádí jednu z nejlepších komedií letošního roku. Akční scény jsou povedené a většinou si nezadají s ostatními akčními snímky. Tady jsou ale okořeněné notnou dávkou vtipů a narážek, takže se necelé dvě hodiny ani chvilku nenudíte.

Ačkoli by se snímek Zatím spolu, zatím živi  dal docela dobře přirovnat ke starší akční komedii Pan a Paní Smithovi (s Angelinou Jolie a Bradem Pittem), letošní hit svého předchůdce daleko předčí. Veškeré romantické nebo snad klidnější momenty se totiž stejně odehrávají během akce, takže děj ani na chvilku nezpomalí. Je to zkrátka pořádná letní jízda.

Zatím spolu, zatím živi (Knight & Day)

Akční / Komedie / Thriller
USA, 2010, 110 min

Režie: James Mangold
Hrají: Cameron Diaz, Tom Cruise, Peter Sarsgaard, Jordi Molla, Viola Davis

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Zatím spolu, zatím živi. Máte chuť na pořádnou letní smršť?