Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

RECENZE: Women of Will v Kolowratu. Shakespearovská mozaika chytře pobaví

Jana Kumherová

Jana Kumherová

23. 10. 2012

V pražském Kolowratu mohli diváci zhlédnout pětidílný cyklus Women of Will. Na jevišti je uvítala autorka Tina Packer, která sama značnou část vystoupení odehrála.

FOTO: Women of Will

Women of Will stojí pouze na dvou účinkujících. Zdroj: pragueshakespeare.com

Women of Will, the Complete Journey se soustředí na Shakespearovy ženské hrdinky. Během každého večera představí dámy z několika dramatů a nastíní jejich osudy.

Po přehrání nejdůležitějších momentů následuje hlubší pohled do jejich mysli, kdy se herci pokusí osvětlit jednání a zamyslet se nad ním i z dobového hlediska.

Čtěte také: V Plzni řádí Hamleteen. Shakespeare patří mladým

Putovní inscenace se v Kolowratu odehrála v originálním znění. Scénky a útržky z her opatřilo divadlo titulky. Kdo však chtěl porozumět i debatním vložkám ohledně psychologie hrdinek, musel ovládat angličtinu.

FOTO: As you like it

Pražský festival pohostil i kompletní Shakespearovy hry, například As You like It

Co se týká odehraných částí, publikum se z každého díla dozvídá jen to nejdůležitější. Naproti klasickým inscenacím se pozornost nerozplývá a v ohnisku zůstává pouze tatáž postava a to, jak vše prožívala. Následně si poslechne rozbor odborníků, kteří Shakespeara podrobně studovali.

Kvalitě napomohly i herecké výkony Tiny Packer a Nigela Gora, stejně jako originalita celého nápadu. I přes úspěch, který inscenace zaznamenává, se představení neslo ve velmi přátelském a komorním duchu. Zvlášť na malé půdní scéně Divadla Kolowrat.

Kulisy a kostýmy jako by se pokoušely působit ležérně a nedbale, ale zářila z nich jakási pravdivost. Women of Will je nevšední záležitostí, která publiku rozhodně přináší nový náhled na divadlo.

Women of Will (Prague Shakespeare Festival)

Divadlo Kolowrat

Autorka: Tina Packer

Hrají: Tina Packer a Nigel Gore

Hodnocení: 70 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Women of Will v Kolowratu. Shakespearovská mozaika chytře pobaví