Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Recenze vegetariánské restaurace: Tak trochu Jiná káva

Redakce

Redakce

25. 5. 2010

Patříte k vyznavačům vegetariánské stravy nebo si prostě jen rádi občas odpočinete od masa? Je káva vaším oblíbeným nápojem a baví vás zkoušet její stále nové druhy? Pocházíte z okolí Berouna? Pokud ano, pak nepochybně znáte Jinou kávu. A pokud jste o ní ještě neslyšeli nebo s její návštěvou zbytečně otálíte, pak hlavně pro vás je určen tento článek.

Interiér, Zdroj: Jiná káva

Čím je Jiná káva jiná?

Jiná káva byla otevřena teprve před dvěma roky v bývalém areálu vojenských kasáren. Svým umístěním ji lehce při návštěvě Berouna můžete přehlédnout, což by ovšem byla chyba.

Vznikla pod záštitou občanského sdružení Lomikámen a jejím cílem je sloužit jako chráněné pracoviště pro lidi s psychickými problémy. Při mých návštěvách jsem ale na obsluze nepoznala, že by trpěla nějakými problémy. Naopak jsem byla příjemně překvapena vstřícností a pohotovostí.

Káva nebo čaj a domácí medové řezy

Jelikož tento podnik má slůvko káva v názvu, byl by hřích si ji nedat. Kavárna nabízí mnoho druhů kávy, záleží jen na vás, jaké zemi původu či jaké chuti dáte přednost. Ochuzeni nebudou ani milovníci čaje, vybrat si mohou ze široké nabídky čerstvých sypaných čajů.

Ke kávě či čaji patří odjakživa něco sladkého a věřte, že domácím medovým řezům se prostě nedá odolat. Pokud ale nepatříte mezi milovníky teplých nápojů, ale upřednostňujete něco svěžího, neprohloupíte, vyberete-li si z nabídky buď alkoholických, či nealkoholických koktejlů. Za sebe mohu říci, že tamní mojito nemá v Berouně konkurenci.

Interiér, Zdroj: Jiná Káva

Každý den speciální menu

Jak jsem již zmínila, Jiná káva není jen kavárna, ale je možnost si zde pochutnat na vegetariánských pokrmech. I kdybyste sem chodili každý den, kdy má otevřeno, můžete si být jistí, že se vám jídlo neomrzí. Vaří se zde totiž každý den jedno speciální menu, které se skládá z polévky, hlavního chodu, salátu a zákusku. Jednou týdně, v pátek, je menu zaměřené na určitou kuchyni.

Zatím se mi vždy stalo, že chuťově byly chody vyvážené a porce pro běžného strávníka naprosto dostačující. Pro velké jedlíky je zde navíc připravena nabídka tzv. velkého menu, aby se najedli, co hrdlo ráčí. Velkým plusem jsou velmi příznivé ceny. Za normální menu zaplatíte 89 korun, za velké pouze o deset více; jinak platí, že jednotlivě za hlavní chod zaplatíte 55 korun, za každý ostatní chod po 15 korunách.

Pokud by vás denní nabídka neoslnila nebo prostě přijdete pozdě, máte možnost si vybrat něco ze stálého jídelníčku, a to například několik druhů plněných zapečených baget panini, zapečené tousty. Mohu doporučit například Ravacholův nakládaný hermelín.

Výstava obrazů, Zdroj: Jiná káva

K chuťovému zážitku něco navíc

Jiná káva se nestará jen o to, aby se návštěvníci dobře najedli, ale aby je návštěva obohatila i jinak. Proto se v jejích prostorách konají různé koncerty, výstavy obrazů či fotografií, promítání filmů nebo tematicky zaměřené večery.

Pokud tedy budete chtít jen tak posedět u šálku kávy či strávit hezký kulturní večer, zařaďte Jinou kávu mezi cíle vaší cesty.

www.jinakava.cz

ADRESA:
U Kasáren 192, Beroun
OTEVÍRACÍ DOBA:
Út – Pá: 11.00 – 22.00, So: 15.00 – 22.00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
celá nekuřácká
TIP NA JÍDLO:
Denní menu dle nabídky: 89 korun
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 5***** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze vegetariánské restaurace: Tak trochu Jiná káva