Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: The Runaways. I love rock ‚n‘ roll aneb Bello, proč máš tak hrozný vlasy?

Kateřina Mikešová

Kateřina Mikešová

27. 10. 2010

Nový snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmenné dívčí kapely, která vtrhla ve druhé polovině 70. let do showbusinessu, udělala tam pěkný bengál a brzy zmizela. Nyní o této kapele vzniká film, mezi jehož mladými protagonistkami jsou hned dvě herecké hvězdy současnosti.

The Runaways byly rebelky, Zdroj: distributor filmu

Nikdy jste neslyšeli o kapele Runaways anebo o její nejdůležitější člence Joan Jett? Já sice ne, ale rozhodně nikomu neuvěřím, že nikdy neslyšel písničku I Love Rock ‚n‘ Roll (jejíž poslední verzi má bohužel na svědomí Britney Spears) nebo Bad Reputation (která je zase provařená minimálně díky filmu Shrek, kde zazněla). Takže když řeknu, že tyhle písně má na svědomí právě Joan Jett, jistě si dovedete představit, o jakém talentu tady mluvíme a jak tenkrát Runaways hrály.  Ale dost dějepisu, zpět k filmu.

106 minut dlouhý videoklip

Film je prvním dílem režisérky Florie Sigismundi, která se prozatím věnovala tvorbě hudebních videoklipů.  Na některých scénách je tato její průprava znát, ale vzhledem k tomu, že jde o příběh hudební kapely, asi je to spíš žádoucí.

Celý snímek je jinak bohužel tak trochu o ničem. Ano, rozhodně je chvályhodné, že se spousta lidí dozví o tom, že existovala kapela, která vzbudila v 70. letech minulého století pozdvižení, a že některé známé písně jsou od nich. Ale jakkoli byl jistě reálný příběh všech dívek dramatický a plný zvratů, ve filmu se tohle všechno nějak vytrácí.

Kristen Stewart a Dakota Fanning táhnou celý snímek

Příběh kapely je sice možná velmi zajímavý a navíc měly The Runaways skoro jepičí život, ale kolik snímků o rockových kapelách už tady bylo? Film The Runaways zřejmě opravdu boduje jen tím, že je založen na reálném příběhu. Stejně si ale pořád říkáte, že sakra chcete trochu víc, než vám tvůrci servírují.

Musím ale přiznat, že jednu hvězdičku navíc vysloužila celému filmu dokonalá Dakota Fanning, protože tahle teprve šestnáctiletá herečka je opravdový talent. Kdykoli se objevila na plátně, nemohla jsem z ní spustit oči (nejen proto, že je opravdu krásná), vždy strhla veškerou pozornost na sebe, i když se děj odehrával zrovna někde vedle ní.

Další půl hvězdičky je pak za to, že všechny členky herecké kapely vypadají opravdu stejně jako jejich reálné předlohy. I když tím (především v případě dvou hlavních hvězd – Kristen Stewart a Dakoty Fanning) svůj vzhled oproti reálu spíš zhoršily. Stejně to ale všechno nestačí, abych neměla pocit, že se dívám na trochu delší videoklip, což možná není ani tak vina režisérky, jako celého námětu.

The Runaways (The Runaways)

Hudební/Drama
USA, 2010, 106 min

Režie: Floria Sigismondi
Hrají:
Kristen Stewart, Dakota Fanning, Scout Taylor-Compton, Alia Shawkat, Tatum O’Neal, Johnny Lewis, Michael Shannon, Danielle Riley Keough, Hannah Marks, Adam Silver, Daniel D. Lee

Hodnocení: 3***

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2010the_runawaysthe_runaways/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: The Runaways. I love rock ‚n‘ roll aneb Bello, proč máš tak hrozný vlasy?