×
TOPZINE.cz

RECENZE: Takové nohy jste neviděli. Prohlédněte si je Na správné adrese.

Foto: Divadlo Akorát
Jsem tu správně?

Divadelní soubor Akorát nastudoval komedii Marca Camolettiho Na správné adrese. Po zhlédnutí si budete jisti, že na té správné adrese skutečně jste.

FOTO: Divadlo Akorát
Bytná s komornou. Zdroj: Akorát

V pařížském domě bydlí čtveřice žen – pianistka, malířka, bytná a komorná. Ve stejnou chvíli naleznou řešení svých problémů stejným způsobem, a to podáním inzerátů. Nikdo příchozím pak již nezaručí, že přišli za tou pravou osobou.

Jsem tu správně?

Lidská komedie plná omylů, přehmatů a nedorozumění se doslova rozeběhne s příchodem prvního respondenta. Následně již sledujete divokou honičku za jednotlivými cíli všech jedinců.

Foto: Divadlo Akorát
Juchů!

Pokoj s obrazem pověšeným na stěně a jediným gaučem vprostřed místnosti nechával hercům dostatek prostoru, který nezůstal nevyužitý. Obzvláště šikovně jej vyplnili ve chvíli příchodu Spartaka na scénu, což způsobilo zlom a děj se začal rychle odvíjet. Nedorozumění a přehlídka všech možných svalů, nečekaný polostriptýz, věty vedoucí na scestí…

Foto: Divadlo Akorát
A s tímhle chcete hrát?

Na začátku inscenace zaznělo několik tónů ze skladby Pro Elišku, což pěkně dokreslovalo reálnost pianistky.

Někteří herci se mohli chlubit netypickými účesy a specifickým stylem odívání, hodícím se k jednotlivým postavám. Každá měla vlastní charakter nezaměnitelný s jinou.

Foto: divadlo Akorát
Tady máš Spartaka…

I přes pomalejší rozjezd získává hra v průběhu svižnost, což dopomáhá ke konečnému příjemnému pocitu z představení.

Ačkoliv divadelní soubor Akorát bude letos slavit teprve své čtvrté narozeniny, se svým předsevzetím bavit veřejnost se vypořádal elegantně. Přestože většina členů patří mezi amatéry, mnoho si nezadají ani se soubory profesionálů.

Foto: Divadlo Akorát
Takhle nějak by to mohlo být…

Divadelní hru Na správné adrese mohu doporučit – nebudete sice vysmátí z kůže, ale hra zkrátka potěší a neurazí. Zejména druhá půlka představení se dle mého názoru dosti vydařila.

Na správné adrese, Divadlo Akorát, autor: M. Camoletti, režie: P. Klečka, hrají: J. Fialová, A. Červenková,  J. Kumherová, L. Stropnická, R. Vyvadil, J. Krčma, Z. Vergos / R. Vyvadil, V. Krčma

Hodnocení redakce:

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..