Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Recenze: Švýcarsko – cestopis ve fotografii

Redakce

Redakce

5. 5. 2010

Netradiční cestopis o Evropském přírodním ráji, to hlásá popiska na tmavé obálce knihy. Je tomu tak? Povedlo se autorce vytvořit něco ojedinělého? Abychom na to přišli, nepotřebujeme delší čas, než pouhé dvě minuty.

Švýcarsko titulka, Zdroj: nakladatelství Mladá fronta

Stačí se jen kouknout na knihu, která je graficky velice pěkná a je nám hned jasné, že to není obyčejný cestopis. Švýcarsko – cestopis ve fotografii je hoden tohoto názvu, barevné fotografie dokonale vystihují tento překrásný stát. Přesto, že je Švýcarsko mediálně známo a většina zná obrázky velehor s pasoucími se koňmi, dokázala autorka Ing. Hana Růžičková vyobrazit tuto zemi zcela jiným pohledem.

Švýcarsko – cestopis ve fotografii

Někoho můžou překvapit chvalozpěvy na autorku a na knihu samotnou, které se objevují na začátku knihy, mezi jejichž původce patří například primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, či fotograf Jiří Heller. Špatný reklamní tah, pomyslíte si, když knihu otevřete. Na dalších deseti stránkách se váš názor rapidně změní. Nebudete litovat, že jste knihu otevřeli a dokonce budete mít chuť napsat další chvalozpěv.

Zdroj: Ing. Hana Růžičková (Švýcarsko - cestopis ve fotografii)

Kniha je rozdělena na 55 regionálních částí. O každé se dovíte něco zajímavého, a jak už bylo řečeno, můžete si k nim prohlédnout i malebné fotografie. Louky, města, hory, hrady, zámky, kostely to vše se objevuje na jednotlivých fotografiích, které knihu doprovází.

Něco o autorce

Dalším překvapením je autorka samotná. Bývalá studentka ČVUT se dlouhodobě pohybovala v oblasti organizace veletrhů a výstav, dokonce dva z nich vymyslela a založila. Jejím prvním velkým úspěchem bylo zobrazení její fotografie Big Buddha jako hlavní motiv veletrhu Holiday World. Po návštěvě Švýcarka a po zjištění, že na českém trhu zcela chybí cestopisné produkty o této zemi, se pustila do autorského projektu zahrnující články v médiích, fotografickou výstavu 12 TVÁŘÍ ŠVÝCARSKA a stejnojmenný kalendář pro rok 2008. Fotografie Hany Růžičkové můžete shlédnout v internetové foto-galerie photoexpo.cz.

Vychází v nakladatelství Mladá fronta

399 Kč | vázaná s přebalem | 136 stran | 220 x 300 mm ISBN 978-80-204-1966-8

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Švýcarsko – cestopis ve fotografii