Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

RECENZE: Rose je cirkus pro dospělé. Cahin Caha se svlékl na Letné

Redakce

Redakce

22. 8. 2013

Rose od francouzského souboru Cie Cahin Caha spojuje erotiku, smyslnost a akrobacii s odvážnými a nebezpečnými prvky do nezapomenutelné inscenace.

Foto: Rose, Cie Cahin Caha, Zdroj: Letní Letná

Daniel Gulko se představil převlečený za transsexuála.

Kabaret s podtitulem „Konečně cirkus, kam mají děti vstup zakázán!“ pod vedením principála Daniela Gulka vtáhl diváky do směsi erotiky, vzdušné akrobacie, odpočinku na posteli plné hřebíků a různých témat pro dospělé.

Daniel Gulko převlečený za blonďatého transsexuála v šatech s vysokým rozparkem byl v neustálém kontaktu s publikem, které se díky jeho vstupům dokázalo zcela uvolnit a spolupracovat se členy souboru. Kdo by si totiž jinak téměř dobrovolně stoupnul s hořící svíčkou v ruce a čekal, až jí Daniel Gulko bičem sfoukne? Nebo kdo jen tak na veřejnosti zvedá ruku, kdy se naposledy s někým líbal, miloval či masturboval? Souboru Cie Cahin Caha zvedali ruce všichni.

Foto: Rose, Cie Cahin Caha

Cirkus, na který mají děti vstup zakázán.

Některé scény nutily k zamyšlení, zda byly opravdu nutné. Po zhlédnutí celého představení ale může být vysvětlením i to, že právě tyto nemravné a normálnímu myšlení vymykající se kousky nás vrátily opět nohama na zem. Obscénnost, která někdy zašla téměř do extrému, byla v pravý čas okamžitě uťata zcela perfektní akrobacií na vysutém laně.

Co předváděla ženská část souboru ve více jak desetimetrové výšce, překonávalo veškeré hranice. Diváci zatajovali dech nad jejich bezchybnými výkony, a to nejen z toho důvodu, že dívky byly zcela nahé. Ne každý si totiž troufne na striptýz v této výšce, a to ještě při houpání se na laně.

Foto: Rose, Cie Cahin Caha, Zdroj: Letní Letná

Cie Cahin Caha si odpočinul na hřebících.

Celou atmosféru doplňovalo tlumené osvětlení a přiléhavá hudba. Oba tyto prvky efektivně podtrhovaly atmosféru a výkony členů souboru.

Při myšlence na kabaret si mnozí vybaví i oblečené-neoblečené tanečnice s peřím. Z Cahin Caha se této role ujmul sám Daniel Gulko a zcela nahý předvedl tanec se dvěma vějíři z peří. Za tento výstup sklidil nemalý potlesk od diváků.

Oděv herců hrál roli nejen při svlékání nebo výměně šatů mezi akrobatem a akrobatkou. Když se divák ponořil do scény, fungovaly kostýmy také jako rychlý návrat do reality. Například při příchodu akrobata v baletní sukénce s chrániči na kolena a teniskami.

Foto: Rose, Cie Cahin Caha

Erotika v podání Cahin Caha.

Soubor Cahin Caha předvedl erotiku ze všech stran, i z těch, které šokují. Dovedl situaci do extrému, aby pak ve vteřině ustal a předvedl akrobacii, nad kterou se tají dech. Celé představení je tímto rovnoměrně proloženo, takže se divák chvíli vznáší a v sekundě dopadne tvrdě na zem. Vše dohromady ale dává celku smysl a pojí dohromady.

Inscenace Rose je součástí projektu Lacrimae, do kterého patří též inscenace Knitting Peace od švédského souboru Cirkus Cirkör a Risk od českého představitele nového cirkusu La Putyka.

Rose, Cie Cahin Caha, Festival Letní Letná 2013, režie: Daniel Gulko, Hrají: Daniel Gulko, Fanny Austry, Pierre Glottin, Manuelle Haeringer, Hédi Zammouri

Hodnocení 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Rose je cirkus pro dospělé. Cahin Caha se svlékl na Letné