Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Rockeři HC3 zpívají o lásce bez cukrkandlového sentimentu

Česká nu-metalová formace HC3 letos po delší pauze vydala sedmou desku 12 Songs About Love Faith And Freedom. Deska se chystala od sklonku roku 2009 a nechala na sebe tedy docela dlouho čekat.

FOTO: HC3

Nu-metalová kapela HC3 Zdroj: archiv kapely

Nu-metalová kapela pocházející z Oder působí od roku 1996. Nejvíc se do povědomí posluchačů dostali albem We´re Not Like the Others. Od roku 2004 získala možnost koncertovat po USA a kluci na sobě zapracovali. Po třech letech se vrátili ostřílení, plni nových nápadů a zkušeností.

Čtěte také o novinkách v české SuperStar

Letos na jaře vypustili do světa desku s poetickým názvem 12 Songs About Love, Faith And Freedom. Skladby v albu vynikají oduševnělými texty většinou o lásce a všem, co k ní patří. Výsledek, který se dostává k uším posluchače, je redukcí původních čtyřiadvaceti skladeb, které byly pro album natočeny.

Na novou placku si museli fandové počkat dva roky. Kapela se vymazlila s každým songem. Album startuje hitovka The Woman Who Loved Elvis, kde na začátek kluci zvolili klidnější tempo, ale už od druhé pecky Believe, která je energická a opravdu dobře našlápnutá, posluchač změní názor.

K chytlavému songu I Am Your Savior HC3 natočili příjemný lehký letní videoklip určený nejen milovníkům čokolády. Ve středu alba kluci zpomalili a dávají posluchačům čas na oddych. Za zmínku určitě stojí song Lola Angel. V textu se zpívá o Lole (dceři bubeníka Petra Sedloně), ale jestli čekáte sladký lovesong, jste na omylu. Na závěr alba se tempo zrychluje lehce lechtivou peckou Who Loves the Sex.

Název alba sice hlásá dvanáct songů o lásce, ale kapela ještě přihodila bonus ve formě dvou tracků Rock´n´Roll a Lines. Ve druhém zmíněném songu zpěvák zpívá o svých neřestech a otevřeně se zpovídá ze závislosti a čím si musel projít, aby z něj byl better man – klobouk dolů.

Co k tomu všemu ještě říct? Asi to, že písně o lásce nemusejí znít pořád stejně dokola a být ucajdané slaďáky a že i tvrdí hoši se nebojí ukázat svou citlivější stránku. Kluci jsou perfekcionisté, každý zvuk má přesně své místo. Album dobře ubíhá, písně na sebe přirozeně navazují. Za zmínku určitě stojí skvělé kytary, které spolu s údernými bicími a řízným zpěvákovým hlasem dotváří nezaměnitelný celek. Celkově se album ubírá energickým tempem a je svěží. A na závěr? Snad jen, že na dobré věci se vyplatí počkat.

Jestli chcete tuto partičku potkat naživo, máte možnost. Právě jedou klubové turné. Více lze zjistit na bandzone.cz/HC3 nebo na facebooku.

17.11 Chomutov

24.11 Bruntál

01.12 Spálov

22.12 Čadca

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Rockeři HC3 zpívají o lásce bez cukrkandlového sentimentu