Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Robbie Williams se během koncertu v Praze stihl i oženit

Redakce

Redakce

27. 4. 2014

Dlouhých jedenáct let čekala Česká republika na návrat krále. V sobotu 26. Dubna se konečně dočkala. Samolibý kohout s kukučem rošťáka a minulostí rebela nakráčel do pražské O2 arény a všem jasně ukázal, kdo je novodobý král popu (nebo swingu?).

Robbie Williams

Robbie Williams přijel do Prahy po jedenácti letech se swingovou show. Zdroj: Universal Music

Britská popstar otevřela koncert s názvem Swings both way live singlem Shine my show a všem bylo jasné, že pekelná dvouhodinovka bude stát za to. Smoking na míru, hůl v ruce a chůze, co říká „já vím, že mě milujete“ parádně pasovaly do ansáblu, který populární Brit se svou show přivezl.

Opona šla nahoru a star představila sebe a třípatrový orchestr, videoprodukci a sexy tanečníky, kteří vystřídali za večer víc kostýmů než Barney Stinson děvčat. „Ahoj, jmenuji se Robert Peter Williams a následující dvě hodiny mi budou patřit vaše zadky!“ A měl pravdu.

Swingová pecka střídala pecku. Robert se ani nebál komunikovat s publikem. Každý jeho angličtině rozuměl a smál se jeho vtipům. „Teď vám zazpívám píseň, kvůli které se mnou chtějí dívky spát,“ oznámil upocený Brit a z reproduktorů začala znít Swing Suprime.

Když dozněla vážná romantika, byl čas na trochu srandy. Robert zalezl za spadlou oponu, vystrčil škvírou hlavou. Opona stoupla opět o dobrých 20 metrů vzhůru. Král popu se vznášel O2 arénou a třepetal nožičkama, jak andílek z S čerty nejsou žerty.

Požádal fanynku o ruku

Král byl však v dobré náladě a jako by se sám nad sebou zamyslel: je potřeba udělat změnu, je třeba se usadit. Chvílí chodil po ochozu a nakonec vytáhl z publika jednu náhodnou Pražačku a bez servítek ji požádal o ruku, trvalo jen pár vteřin, než se konala svatba a O2 aréna řvala nadšením.

Dost bylo žertů, zpět ke swingu. Početná skupina tanečníků sekundovala britské hvězdě více než dobře. Taneční sóla, skupinové švitoření i party v párech vyzdvihovaly koncert do těch správných výšin.

Mezi profesionály se neztratil ani bývalý tlustý tanečník skupiny Take that a střihl si s nimi pár synchronizovaných kousků a dav šílel. „Now I´m the king of the swingers, Oh, the jungle V.I.P,“ zpíval bývalý tanečník britské chlapecké skupiny v masce opice a málokdo se k jeho rytmickému pohupování nepřidal.

Ještě před pauzou si Robbie střihl singl, po kterém se jmenuje celá deska (Swing Both Way) a pak následovalo 15 minut nekonečného čekání, co bude dál. Vrátí se král s ověřenými hity? Zazní Feel, Eternity a She´s The one?

Ne! Opičáka vystřídal po pauze kapitán Robert Peter Williams a další porce swingu. Romantická struna byla rozezněna, šílenství bylo rozpoutáno a boty se leskly. Nyní bylo třeba ukázat další tvář umírněného rošťáka. Na pódiu stál hrdý rodič a vzkázal své malé Theodore Rose, že tahle píseň bude pro ni.

Poprvé dav začal tleskat do rytmu „You´re gonna meet some strangers. Welcome to the zoo,“ varoval na dálku Robbie svou dceru. „Go gentle through your life. If you want me, I´ll be there,“ ubezpečil ji vzápětí a O2 aréna s rukama nahoře tančila do rytmu swingové balady.

Vybočil i z vod swingu

Když už se zdálo, že Robbie ani na chvíli nevypluje z vod swingu, zařval bez varování do mikrofonu: „Hey, ho here she go.“ Diváci začali šílet, do jejich uší nakráčela Candy.

Kam dál? Jak udělat vydařené show sladkou tečku? „Angels sing every concert, but not today, sorry. But I don´t what now… soooo,“ napínal diváky zpěvák, ale netrvalo dlouhou a halou zazněla slova: „I sit and wait. Does an angel contemplate my fate.“ A koncert šel do svého finále.

Robbie věděl, že tuhle prostě známe a vyzval všechny ke zpěvu „When I come to call she won’t forsake me,“ v extázi zazpíval Brit a hala odpověděla: „I’m loving angels instead.“ Ti, kteří do té doby seděli po stranách na svých sedačkách, už stáli na nohou a užívali si poslední kapky čistého štěstí.

Přídavek už fanoušci neocenili

Kdyby zde skončil koncert, nikdo by se nezlobil. Robbie se však zeptal: „One other?“ A dav bez váhání odpověděl. Potlesk však už byl poloviční… You´re history byla zkrátka navíc.

Hodnocení: 85 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Robbie Williams se během koncertu v Praze stihl i oženit