Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Pokusní králíci na Malé scéně. V Pardubicích prováděli pokusy

FOTO: Pokusní králíci na Malé scéně Východočeské divadlo Pardubice uvedlo jako prolog ke XIII. Grand Festivalu smíchu komedii o nápravě světa. Jiskřivé téma, které si pohrává s divákovou bránicí, uchopila do rukou Anna Petrželková.

FOTO: Pokusní králíci na Malé scéně

Josef Pejchal se stal Pokusným králíkem na Malé scéně. Zdroj: Michal Klíma, vcd.cz

Na Malé scéně Východočeského divadla ještě před začátkem festivalu zazněl smích diváků. Režisérka Anna Petrželková uvedla premiéru Pokusní králíci, kterou v předchozích letech režírovala ve Východočeském divadle coby scénické čtení.

Hra diváky, ale také herce velmi nadchla. Bylo to zřejmé z reakce publika na herecké výkony a také posunky.

V hlavní roli uvězněného zákazníka zazářil Josef Pejchal. Bylo až s podivem, jak neuvěřitelně mu hra padla. Do té doby si diváci Pejchala spojovali spíš s jemnými rolemi, jako byla role doktora Adama Suka v Ordinaci v růžové zahradě.

Nyní se divákům ukázal jako velmi hbitý, rázný a odhodlaný. Naprosto zlehka se ztotožnil s postavou a naprosto otevřeně a s grácií naservíroval divákům egoistického a bezpáteřního podnikatele na stříbrném podnose.

FOTO: Miloslav Tichý v Pokusných králících

Miloslav Tichý ve své roli puntíčkářského bankéře, který neví nic a vlastně ví vše.

Celá scéna, která stála divákům u nohou, převedla všechny do prostředí zavřené francouzsko-indické banky. Hudba, kostýmy i živý had omotaný kolem krku Pavla Novotného, to vše tvořilo harmonické a příjemné prostředí.

Pokusní králíci, Východočeské divadlo Pardubice, režie: Anna Petrželková, hrají: Josef Pejchal, Miloslav Tichý, Lída Vlášková, Pavel Novotný, Ludmila Mecerodová

Hodnocení: 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Pokusní králíci na Malé scéně. V Pardubicích prováděli pokusy