×
TOPZINE.cz

RECENZE: Petrohradský soubor Čechy uchvátil. Labutí jezero bralo dech

Foto: Labutí jezero
Členové petrohradského baletního souboru odtancovali na sto procent.

Elegance, krása, dokonalost. I takto lze charakterizovat baletní představení Labutí jezero předvedené souborem St. Petersburg festival ballet.

Foto: Labutí jezero
Labutí jezero bylo poprvé uvedeno v roce 1877. Zdroj: ARTpartner

Jeden z nejkrásnějších baletů mohli zhlédnout diváci v DK Metropol v Českých Budějovicích. St. Petersburg festival ballet zavítal do České republiky s klasikou ruského baletu. Nabídl dvě impozantní díla ruského skladatele P.I. Čajkovského – Labutí jezero a Louskáčka.

Balet Labutího jezera v podání petrohradského souboru nepůsobil jako krásná a blýskavá perlička, ale jako celá šňůra velice vzácných perel navlečených s precizností a opatrovaných laskavou rukou svého nositele.

Čajkovského hudba zde našla skutečného soupeře. Baletní výkony tanečníků tohoto velkolepého uměleckého tělesa a vynikající choreografie M. Petipa zdatně sekundovaly kouzelným tónům hudebního doprovodu a společně tvořily velmi dobře fungující tým.

Foto: labutí jezero
Petrohradský soubor strhává úžasnými tanečními výkony.

Členové petrohradského baletní souboru odtancovali na sto procent a předvedli neuvěřitelné taneční výkony. Za všechny je nutné vyzdvihnout Margaritu Žučinu, která tančila jak roli princezny Odetty zakleté do bílé labutě, tak i Rothbartovu dceru Odilii. Počtem třiceti dvou otočených  fouettés se směle vyrovná primabaleríně Pierině Legnani, která tento obdivuhodný výkon předvedla v roce 1895.

Margaritě Žučině zdatně sekundoval, i když jen ve vedlejší roli Aleksej Savin jako dvorní šašek Benno. Výška a rozsah jeho skoků vyrážely dech nejen laickým , ale i zainteresovaným divákům v sále.

Foto: Labutí jezero
Představení nadchlo mistrně propracovanou scénou a kostýmy.

Představení nadchlo také pečlivou a do detailů propracovanou scénou, která se měnila v průběhu tří dějství. Takovou lahodnou třešinkou na dortu byly nádherné kostýmy, které dokreslovaly pohádkovou atmosféru celého příběhu.

Petrohradský baletní soubor má divákům opravdu co nabídnout, od vynikajících tanečních výkonů přes bohatost kostýmu, propracovanost scény po choreografii ladící s kouzelnými tóny hudebního doprovodu.

Labutí jezero, St. Petersburg festival ballet, hudba: Petr Iljič Čajkovskij, libreto: Vladimir Petrovič Begičev a Vasilij Fjodorovič Gelcer, choreografie: M. Petipa, tančí: Margarita Žučina, Aleksej Savin, Petr Borčenko, Michail Zinovijev a další

Hodnocení: 100 %

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..