Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Recenze: Patrick Barlow – Mesiáš

Redakce

Redakce

10. 5. 2010

Mesias 2Norbert a Robert diváky provázejí cestou z Nazaretu do Betléma v rolích jisté Marie, která neustále obšívá chrámové závěsy, jistého Josefa truhláře, archanděla Gabriela, krále Heroda a mnoha dalších.

Ukázka ze hry Mesiáš. Zdroj: Archiv Divadla NaHraně

Ukázka ze hry Mesiáš. Zdroj: Archiv Divadla NaHraně

Mesiáš je divadelní road movie na trase Nazaret – Betlém, píše se na stránkách Divadla NaHraně a mně nezbývá než souhlasit.

Norbert (Ondej Novák) a Robert (Pavel Kryl) spolu se slečnou Tichou (Lucie Prokopová) tvoří sami celé představení. Neváhají zapojit i publikum. Příběh je klasický – tisíckrát jednou již zpracovaný – nicméně Patrick Barlow do něj dokázal vnést zase něco nového. Archanděl Gabriel jednoho dne navštíví Marii s Josefem a tím vše začíná. Cesta z Nazaretu do Betléma, putování za hvězdou, cesta tří králů (uvědomte si, že králové byli tři a herci jsou pouze dva!) i strach krále Heroda.

Mohu zaručit, že divák se ani na chvíli nenudí. Ať už je to díky sborovému skandování publika či minisituacemi na improvizovaném jevišti divadla Čertovka.

Ukázka ze hry Mesiáš. Zdroj: Archiv Divadla NaHraně

Ukázka ze hry Mesiáš. Zdroj: Archiv Divadla NaHraně

Napadá mě jen jediná výtka. Slečna Tichá – jakási operní pěvkyně hostující v představení. Ale ve své podstatě se mi slečna Tichá právě do tohoto představení vůbec nehodila. Zbývá jen poznamenat, že Lucie Prokopová dozajista zpívat umí.

Jako celek je představení šílená show plná vtipných průpovídek a narážek, pojatá jako kabaret dvou herců vstupujících do různých rolí. Je to oddychové představení, po kterém vás bude bolet bránice a s úsměvem odejdete zpět do svých domovů.

Chtěli byste si snad nechat ujít porod v režii dvou mužů přímo před vašimi zraky?

Mesiáš

Divadlo NaHraně/divadlo Čertovka

režie: Šimon Dominik

hrají: Ondřej Novák, Pavel Kryl, Lucie Prokopová

hodnocení: 3 ***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Patrick Barlow – Mesiáš