Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Operetní soirée v Olomouci chtělo pobavit. A dařilo se

Redakce

Redakce

10. 7. 2014

Moravské divadlo Olomouc představilo svým návštěvníkům Operetní soirée. Necelé dvě hodiny dlouhé představení přibližuje životy a díla čtyř významných operetních skladatelů. Bylo milé, nikoli však dokonalé.

FOTO: Celým večer provázel Orchestr Moravského divadla, který byl k vidění přímo na jevišti.

Celým večer provázel Orchestr Moravského divadla, který byl k vidění přímo na jevišti. Zdroj: MDO

Společenským večerem provázejí dva členové divadelního souboru, kteří divákům umožní nahlédnout do životů operetních velikánů Jacquese Offenbacha, Johanna Strausse, Franze Lehára a Emmericha Kálmána. Nejvíce probírané jsou samozřejmě všelijaké drby spojené s těmito osobnostmi.

FOTO: Po boku operetních zpěváků bavili diváky i tanečníci v pestrobarevných kostýmech.

Po boku operetních zpěváků bavily diváky i tanečnice v pestrobarevných kostýmech.

I samotní skladatelé se na jevišti během večera objeví. Výklad životních příběhů je chvílemi přerušovaný ukázkami z nejznámějších operet. Některá čísla rovnou mizí z paměti, nad jinými se člověk pousmívá i při odchodu z divadla. Nelze jednoduše říci, která část večera bavila nejvíce. Ne scéně se střídaly humorné scénky, avšak ne všechny vyvolaly bujarý smích.

Průpovídky moderátorů způsobily lehká pousmání. Během Kálmánovy skladby Hraběnka Marica, díky vtipným tanečkům a úšklebkům zpěváků, propuklo obecenstvo v nejbujařejší smích večera. Také skladba Aj cikán od stejnojmenného autora pobavila, avšak tanečníci alias cikáni rozkrádající jevištní rekvizity vyvolali spíše rozpaky.

FOTO: Moderátoři stihli během představení vyzpovídat všechny velikány operety.

Moderátoři stihli během představení vyzpovídat všechny velikány operety.

Zpěv mohu z pohledu laika ohodnotit jako výborný. Jako výbornou hodnotím i snahu, nejen souboru Moravského divadle dopřát svému publiku příjemný a zábavný večer, ale i návštěvníka vykřikujícího po každém čísle hlasité Bravo! Tolikrát si jej sice představení nezasloužilo, ale dlouhý potlesk na konci stoprocentně.

Operetní soirée, libreto: Miro Grisa, režie: Miro Grisa, dirigent: Miloslav Oswald, moderátoři: Lenka Kočišová, Vojtěch Lipina, orchestr a baletní soubor Moravského divadla Olomouc

Hodnocení:  70 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Operetní soirée v Olomouci chtělo pobavit. A dařilo se