Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Recenze: O zubaté vagině a králi penisů

Redakce

Redakce

22. 5. 2010

O válce penisů. O ukradené vagině. O kousavé pizdě. O neposedném chuji. O těhotném muži. Tak zní některé názvy poněkud netradičních pohádek z knihy Libora Budinského O zubaté vagině a králi penisů.

Neobvyklé dílo Libora Budinského Zdroj: sirion. sk

Knížka, jež nese výmluvný podtitul Erotické mýty a hanbaté pohádky ze všech koutů světa, představuje unikátní soubor příběhů, vyprávěných našimi předky před dávnými časy, ve kterých hlavní roli hraje lidská sexualita.

Lechtivé texty

Jak již bylo zmíněno, lechtivě laděné mýty a pohádky pocházejí z různých zemí, mimo jiné  z Nigérie, Řecka, Egypta, Severní Ameriky nebo z Ruska. A v tematice příběhů jednotlivých národů se dají nalézt i určitá specifika.

Africké erotické mýty se zabývají vznikem lidského pohlaví, v indiánských pověstech se objevují motivy ozubené vaginy či žen milujících se s hady. Skandinávské příběhy koketují se záhrobím, o čemž svědčí i název jedné z pohádek- O zamilované kostře. Moravští hrdinové se pokouší dosáhnout štěstí prostřednictvím kouzelných prstenů zvětšujících jejich mužství. Sbírku pak uzavírá česká parafráze Babičky Boženy Němcové Amorkův čůráček, která je zároveň nejmladším dílem z tohoto souboru.

Neslušné pohádky z různých částí světa Zdroj: sirion.sk

Erotické pomůcky i výměna manželek

Ve starobylých historkách nepředstavuje nic tabu. Na paškál zde přichází problematika homosexuality, krvesmilstva, nekrofilie či onanie. Námětem příběhů se stává i tematika hromadného sexu, znásilňování či erotických pomůcek.

Nekonvenční knížku, obsahující soubor čtyřiceti neobvyklých pohádek a mýtů, budou mít čtenáři přečtenou opravdu v cuku letu, a to nejenom kvůli její útlosti, ale také proto, že se čte velmi dobře. Zajímavé jsou rovněž ilustrace doprovázející sbírku, zobrazující erotické egyptské nebo májské výjevy.

Ano. Ve sbírce padají výrazy, které by snad mohly se slabšími povahami otřást či je alespoň značně přivést do rozpaků. Ovšem co by čtenář od knihy s takovým názvem také mohl čekat. Jak praví obal díla, cílem je však  především nabídnout zábavné čtení, které má potěšit zadané i nezadané, manžele i milence.

O zákeřném štírovi  (Súdán)

Na počátku světů byla vagina úplně svobodná, žila volně v přírodě a užívala si s každým, kdo ji chtěl a koho chtěla ona. Říkala si „kudó“.

Bylo jí dobře, neohlížela se na žádná pravidla a jediné, pro co žila, byla absolutní rozkoš. A tak by to zůstalo na věky věků, kdyby nepotkala záludného a zlého tvora. …

Název: O zubaté vagině a králi penisů

Autor: Libor Budinský
Obálka: Klára Sokobová
Počet stran: 88
Vazba: Pevná bez přebalu, matná
Rozměry: 170x130x10 mm
Vydala: Mladá fronta, Praha 2009
Doporučená cena: 159 Kč

Hodnocení: *** (70%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: O zubaté vagině a králi penisů