Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: No Name na dvojalbu Love Songs vsadili na jistotu

Redakce

Redakce

28. 12. 2012

FOTO: No NameSlovenští mistři romantického popu No Name vydali předvánoční kompilaci největších hitů. Vybírali však pouze z tracků se zamilovanou tématikou, o čemž svědčí název dvojalba Love Songs.

FOTO: No Name

No Name Zdroj: no-name.sk

Název nového dvojalba evokuje představu, že se bude jednat buď o výběr nejlepších ploužáků formace No Name, anebo písniček s texty týkajících se lásky. Že se nejedná jenom o ploužáky si lze  všimnout hned po pročtení seznamu písní, kde můžeme vidět třeba svižnější píseň Panic a Panna.

Ani varianta, že na desce najdeme jen písně s milostnými texty, neplatí doslovně, což dokazuje umístění songu Čím to je na první disk. Ale až na tuto výjimku se dá říci, že název Love Songs plně odpovídá obsahu desky.

Promyšlené řazení

Dvojalbum je koncipováno jako best-of sestavené z výběru třicetidvou většinou romantických písní, mezi nimiž najdeme i méně známé songy, jako jsou Básnik nebo Na čiernom trhu.

Sympatické je zvolené pořadí písní, kdy se kapela moudře snažila prokládat ty notoricky známé (např. Žily nebo Lekná) méně známými songy. Tím se jim předem podařilo vyeliminovat otázku, proč rovnou nepojmenovali své album Best Of, ačkoliv se o výběr písní napříč jejich tvorbou rozhodně jedná.

U prvního CD by posluchač nejspíše čekal na úvod známou pecku. Musí si na ni však počkat až do čtvrtého tracku v podobě písně Ďakujem že si. Zdá se ale, že to byla chytrá volba, neboť první tři méně známé písně člověka příjemně zklidní a uvedou ho atmosféry lovesongového alba.

První polovinu výběru uzavírá song Slová do tmy, který na rozdíl od ostatních působí z hudebního hlediska mírně depresivně. Nicméně stačí ihned po jeho odeznění vyměnit disk za CD číslo dvě, které člověka opět vrátí do očekávané lehce nostalgické nálady, což ukazuje na další dobrý tah ze strany režie. Druhá polovina plyne stejně příjemně jako ta předchozí, avšak třicet dva písní už je přeci jenom dost.

Kompilace Love Songs je vydařená, vyvstává však otázka, jak moc by se lišil výběr songů v případě, že by No Name vydali obyčejné Best Of, neboť drtivá většina jejich písní se točí právě kolem lásky. Alespoň si nevzali do budoucna možnost vydat ještě výběr nejlepších hitů a zároveň jistě udělali svým fanouškům (navíc zrovna před Vánoci) velikou radost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: No Name na dvojalbu Love Songs vsadili na jistotu