Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: Nezapomeň na mě. Edward podvádí Bellu!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 4. 2010

remember-me-1Tedy jen pomyslně. Robert Pattinson si užívá na výsluní popularity a tentokrát se mu pod ruku dostal i poměrně kvalitní scénář. Umí ale hrát? Není to jen hvězdička bez talentu?

Zdroj: Distributor filmu

Nezapomeň na mě Zdroj: distributor filmu

Idol puberťaček a herec, kterého si každý zaškatulkoval jako toho upíra. To je Robert Pattinson, hvězda ságy Stmívání. Kromě své vedlejší roličky v Harry Potterovi se mu až teď podařilo oprostit  od svého téměř už alterega upíra Edwarda. Dostal šanci od režiséra Allena Coultera, jenž má za sebou zatím jen samou seriálovou tvorbu (Sex ve městě, Řím). Jak se ale popral s něčím, co se věnuje dospělejším tématům?

První slovo, které mě při pohledu na Roberta napadlo, bylo wow! Jistě, je to velice pohledný mladý chlapec, ale především – on skutečně umí hrát! Podobné rozčarování jsem zažila už i s Shiou LaBeoufem nebo Zacem Efronem. Mladí krasavci se očividně tak moc chtějí proslavit, že si zahrají v kdejakém braku…a až pak ukážou, co v sobě skrývají. Bohužel díky tomu přicházím o osobnosti, kterým bych se mohla vysmívat. Robert má totiž doopravdy talent.

Nezapomeň na mě si střihl hlavní roli bohéma, intelektuála a citově založeného prodavače v knihkupectví. Před pár lety mu umřel bratr a píše si deník formou dopisů adresovaných právě jemu. Najednou se přihodí to, že se z pomsty jednomu policistovi rozhodne sbalit jeho dceru, vyspat se s ní a pak ji odkopnout. Už od začátku ale tušíte, že se do ní samozřejmě zamiluje. A teď začíná sled problémů, kolizí a rodinných hádek…

Miláček puberťaček?

Zajímavé je, že o jejich budoucím vztahu víte nejenom proto, že si to žádá žánr romantického melodramatu, ale i díky ztvárnění hlavní postavy. Vidíte mu v očích, že ve skutečnosti té dívce ublížit nechce. Je neobvykle dospělý, vyzrálý, ale taky na obyčejného kluka originální a vtipný. Robert se posunul z kolonky miláček puberťaček do miláček všeho ženského pohlaví. Ani já jsem se neubránila a musela jsem jen tupě zírat, jak je to vlastně dokonalý chlap.

Naopak jeho herecká partnerka Emilie de Ravin působila v porovnání s ním nesnesitelně. Její postava je příšerně nesympatická, rozmazlená a ufňukaná. A možná tak trochu žárlím. Každopádně zbylý ansámbl (včetně takových es jako Pierce Brosnan nebo Chris Cooper v roli otců) nepůsobí nijak křiklavě, ale decentně a odvádí slušnou práci v podobě vedlejších postav.

Zdroj: Distributor filmu

Nezapomeň na mě Zdroj: distributor filmu

V úvodu jsem psala, že scénář je poměrně kvalitní. To je, ovšem slovo poměrně pomyslně podtrhávám (ono taky který scénář by nebyl lepší než Stmívání). Pravidelné povedené vtípky odlehčují celou atmosféru snímku a dávají mu náboj. Samotná koncepce začnu si s ní, abych potrestal tatínka, ale ejhle, já se zamiloval je ovšem klišé až na půdu. Téměř se až hodí do romantické komedie s Paris Hilton či podobnou filmovou příšerou.

Někdy to skřípe…

Ani dialogy na tom nejsou o moc lépe. Za hlavu se budete pravděpodobně chytat hlavně v momentu, kdy hlavní hrdina pozná, že jeho otec svou rodinu skutečně miluje, je ale pouze odtažitý a neumí to dávat najevo. Pozná to díky spořiči na počítači, který je plný patetických fotografií z dětství. Fuj.

Když ale pominete podobné zmetky a fakt, že snímek nedostal do rozpočtu moc peněz (a je to poznat), můžete v kině zažít celkem příjemné dvě hodinky. Ano, délka je posledním mínusem. Robertovi bych to teď ale dokonce už i já odpustila.

Nezapomeň na mě (Remember Me)

Drama
USA, 2010, 128 min

Režie: Allen Coulter
Hrají: Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan, Chris Cooper, Martha Plimpton, Lena Olin, Amy Rosoff, Tate Ellington, Christopher Clawson, Meghan Markle, Ruby Jerins

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Nezapomeň na mě. Edward podvádí Bellu!