Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

RECENZE: (Ne)zadaní. Zac Efron dává přednost kamarádům před láskou

Nela Christovová

Nela Christovová

9. 3. 2014

Co je důležitější, kamarádi nebo holka? Tak třeba Zac Efron tvrdí, že to první. Bude mu stačit 94minutová stopáž (Ne)zadaných k tomu, aby přiznal barvu?

Zac Efron od dob Muzikálu ze střední popovyrostl , zakulatil se a teď se pokouší zařadit mezi opravdové herce. Postpubertální role mu ale zřejmě ještě chvíli vydrží. V romantické komedii (Ne)zadaní  si totiž zahrál mladíka Jasona, který si se dvěma kamarády slíbí, že zůstanou navždy svobodní. A místo trapného vodění za ručičku s holkami budou radši pařit po barech.

Vztahy jsou pro bábovky

Jenže život je mrcha, a tak ve stejnou chvíli pošle Jasonovi a Danielovi (Miles Teller) do cesty pěkné, milé a chytré holky. Tedy milé… Na Imogen Poots jakožto Jasonovu osudovou lásku Ellie si člověk musí chvíli zvykat, i když změna je to příjemná. Málokdy se v hlavních rolích femme fatale objevuje ne zrovna štíhlá dívka s vizáží mírného podivína.

Takže osudové ženy jsou na scéně. Ale místo toho, aby zazvonil zvonec a rom-comu byl konec, pánové dělají všechno možné proto, aby si to u nich pokazili. Tedy podvědomě, protože kdo jako první skončí ve vztahu, je bábovka. Opravdu dospělé.

video
play-sharp-fill

Ani třetí z kamarádů, Mikey (Michael B. Jordan), se slibu moc nedrží. Porušuje ho totiž s vlastní manželkou… Takže se rozjíždí kolotoč přetvářek a vzájemných lží, aby nikdo nemusel přiznat, že porušil dohodu. Jak dlouho ale vydrží být kamarádi důležitější než holky?

Na tuto otázku snad není ani třeba odpovídat. V rom-comech není příliš prostoru pro nečekané vyústění příběhu – naopak hodně záleží na tom, jak originálním způsobem se k němu doberete. Díky tomu se film může oddělit od všech tuctovek s nadějí, že si ho někdo bude pamatovat déle než jen po cestě z kina.

Poklidné tempo naruší Zac Efron

(Ne)zadaní  v tomto ohledu moc nezaváleli. I když má film pouhou hodinu a půl, v několika hluchých místech se vleče pomaleji než tasemnice ze závodní jídelny. Režisér Tom Gormican ale spoléhá na to, že dámskému publiku takové tempo bude vyhovovat. Jenže to by musely zafungovat jiné prvky, třeba emoce, aby bylo na co koukat.

FOTO: (Ne)zadaní

Ať se pánové brání sebevíc, holky je mají na háčku. Zdroj: Blue Sky Film

Prostý příběh je také přímočaře zpracovaný a díky tomu zanechá dojem, že něco podobného by se klidně mohlo stát i vám. Ono je to dobře, i když s největší pravděpodobností právě na svou civilnost tato komedie doplatí. A za pár měsíců si na ni už nikdo nevzpomene.

Pár ztřeštěných eskapád se přesto najde. Možná byste netipovali, že zrovna Zac Efron najde odpověď na otázku, jak se vymočit, když stále působí modrá pilulka. A ještě vám to názorně předvede. Tím ale v překvapení končí a zbytek snímku plyne poklidným tempem. Naopak v soundtracku se tvůrci na své poměry vyřádili a pro film nachystali mix popu, soft rocku i podivných disco soundů. Na úspěch to ale asi stačit nebude.

Verdikt

Pokud nemáte kvalitní zápletku, ani sympaťák Zac Efron nezvládne pohnout dámskými srdíčky. A to nasazoval jeden nešťastný kukuč za druhým, ale marná sláva. Nemastným a neslaným (Ne)zadaným totiž chybí od všeho trochu. Vlastně kromě Efrona neexistuje žádný důvod, proč by tento film nemohl putovat rovnou na DVD a musel absolvovat svých pár týdnů v kině.

Hodnocení: 60 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: (Ne)zadaní. Zac Efron dává přednost kamarádům před láskou