Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Recenze: Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku

Samcová Jana

Samcová Jana

13. 4. 2010

Nejznámější pohádková místa - obálkaK natáčení pohádek neodmyslitelně patří hrady a zámky, mlýny, travnaté palouky i hluboké lesy. A které z pamětihodností a přírodních zákoutí se staly zátiším českých pohádek? Na pouť po nejznámějších pohádkových místech se vydala publikace, kterou před pár dny vydalo nakladatelství Fragment.

Nejznámější pohádková místa - obálka, Zdroj: nakladatelství Fragment

Nejznámější pohádková místa - obálka, Zdroj: nakladatelství Fragment

Marně pátráte po rybníku, u něhož s břichem plným teplých buchet rozjímal vodník z Princezny ze mlejna? Nebo po úvozu, kde cvrnkly oříšky do nosu Vladimíra Menšíka v Třech oříšcích pro Popelku? Či snad toužíte spatřit celnici z Tří veteránů, skrze niž se dlouhatánský princeznin nos proplazil až do Vídně? Řešení je jednoduché.

Pulty knihkupectví právě okupuje zbrusu nová publikace z edice Tipy na výlety, která zodpoví veškeré otázky a nabídne nejznámější pohádková místa se všemi užitečnými i doplňkovými informacemi. Textu se chopil redaktor MF DNES na Vysočině Radek Laudin, který stejně jako mnoho z vás toužil poznat místa, kde se odehrávaly kouzelné pohádkové příběhy.

Na zámku Hluboká se natáčela Pyšná princezna i Pan Tau, Foto: Barbora Belavá, Topzine.cz

Na zámku Hluboká se natáčela Pyšná princezna i Pan Tau, Foto: Barbora Belavá, Topzine.cz

Celých 30 tipů na výlety

Cestopis obsahuje 30 tipů na výlety napříč Českou republikou. Základní osu knihy představuje třicet míst, k nimž je přiřazena pohádka, k níž se místo váže nejvíce. Se zámkem Průhonice například nejvíce souvisí Princezna se zlatou hvězdou, v němž žila princezna Lada. U každého z míst je doplněn stručný nástin příběhu pohádky, která další pohádka či film pro děti se zde natáčel, co je v okolí, kde se místo nachází a jak se tam dostat a samozřejmě spousta fotografií jak z filmů, tak současná podoba míst.

Kniha je psaná srozumitelným a čtivým stylem. Nabízí praktické informace i nostalgické okamžiky z jednotlivých pohádkových příběhů. Je vynikající příručkou každého turisty, který prahne po poznání míst, kterým pohádky vtiskly neopakovatelnou atmosféru a zajímavou historii.

Vychází v nakladatelství Fragment

Autor: Radek Laudin

Fotograf: Alena Červená

ISBN: 978-80-253-0973-5

Rozměry v mm: 148×210

Počet stran: 128

Rok vydání: 2010

229 korun

Čtěte také:

Kam z Prahy? Na Hlubokou. Na klenot mezi zámky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku