Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Metronomy vystřídali anglickou riviéru za londýnskou mlhu

Redakce

Redakce

14. 3. 2014

Metronomy nejsou na hudební scéně žádní nováčci. Parta kolem Josepha Mounta před pár dny přišla se svým už čtvrtým albem Love Letters. Připravte se na synťáky, holku za bicími, chytlavé melodie a tentokrát i spoustu melancholie. Metronomy posílají dopisy z lásky.

Metronomy. | Zdroj: oficiální facebook kapely

Metronomy. | Zdroj: oficiální facebook kapely

Metronomy naplno prorazili v Británii s albem The English Riviera  z roku 2011. Jeho svěží mix kytar a elektroniky postavil kapelu do hledáčku mnoha lidí. Na desce Love Letters se ale vydali trochu jiným směrem.  Desku otevírá píseň The Upsetter, dominuje ji trochu netradičně akustická kytara, samozřejmě s elektro podmazem. Trochu naznačuje v jakém duchu se deska nese.

Následující I’m Aquarius, čistě elektronický song ve středním tempu se zajímavými vokály a textem, patří na albu mezi ty lepší. Titulní skladba Love Letters se ve verzi na albu rozbíhá až nečekaně pomalu. Po rozjezdu na vás čeká pět minut funky-glam-rocku a je jednou z mála rychlejších skladeb na tomto počinu.

Za zmínku stojí také Boy Racers, kde si Metronomy trochu více vyhráli se syntetizátory nebo další klasicky popová kytarovka The Most Immaculate Haircut. Celkově se však na albu objevuje hned několik až příliš obyčejně popových a nezajímavých skladeb jako Monstrous a Month of Sundays.

VERDIKT:

Celkově je album oproti The English Riviera poněkud bez šťávy. Až na několik výjimek hodně monotónní, k čemuž určitě přispívají i trochu nezajímavé vokály, které po pár písničkách omrzí. Je jasné, že Metronomy chtěli na novém albu jaksi vyzrát, ale zůstává otázkou, jestli šli tím správným směrem.  Zkrátka místo anglické riviéry dostanete tak trochu londýnskou mlhu. I přes to nám snad Metronomy v budoucnosti ještě něco zajímavě předvedou.

HODNOCENÍ: 65%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Metronomy vystřídali anglickou riviéru za londýnskou mlhu