Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: Love and dance. Nahá těla a blondýnky

Katarína Straková

Katarína Straková

15. 11. 2009

love_and_dance05Každý viděl Hříšný tanec, Let’s dance, Highschool Musical a bůhví co ještě. Polský snímek Love and dance je sexy směska všech těchto a jim podobných.

Casting do taneční soutěže, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Casting do taneční soutěže, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Polský pokus o americký slaďák. S lítostí uznávám, že se celkem povedl. Scénář bez děje, slova bez myšlenek, láska bez příčiny. Je to tak typické, že už to snad ani typičtější být nemůže. To je Love and dance.

Malá křehoučká blondýnka se zuby vyčištěnými tak, že připomínají Cimrmanovu zubní protézu Veselý železničář, vrazí na ulici do svalnatého zpoceného tanečníka v montérkách od balakrylu a s jizvou přes obočí. První pohled stačí na to, aby bylo jasné, že z této srážky vznikne láska jako trám. A to přes to, že ona je zasnoubená a on má veškerý svůj volný čas zasvětit tanečním tréninkům.

Wojtek a Hania, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Wojtek a Hania, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Ona, tedy Hania (Izabella Miko), je mladičká polská novinářka bez otce, která dostane za úkol napsat článek o Janu Kettlerovi, světově uznávaném tanečníkovi, který před čtyřiadvaceti lety odjel z Polska a opustil tak svou těhotnou snoubenku. Pochopitelně vyjde najevo, že Hania je Kettlerova dcera. Toto sdělení se neobejde bez srdcervoucí hysterie, přičemž v tomto záchvatu blondýnka s úžasem křičí na matku: „Chtěla mi vůbec někdy říct, že mám otce?“ Má otce. Překvapení!

V podstatě jediné, na co se dá dívat, je tanec. Tanec je rytmický, energický, živelný a sexy. Děravé přiléhavé oblečky, kalhotky s nohavičkami, pro dámy svalnatci nahoře bez s lesknoucími se deltovými svaly, bicepsy a tak dále. Zmíněný tanec je ale bohužel tak hloupě sestříhán, že vlastně máme možnost vidět občas nějakou tu nohu, soustředěnou tvář nebo vlnící se boky, ale tanec jako celek se objevuje jen málokdy.

Wojtek, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Wojtek, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Dialogy nás poučují o tom, že láska je nejdůležitější, že každé dítě má kromě matky také tatínka (snad kromě Ježíše Krista, o jehož biologickém otci se neustále diskutuje) anebo o tom, že všichni muži jsou slepí.

Hudba, mohu-li to tak nazvat, je složena z nechutně laciných odrhovaček typu Enrique Eglesias: Apologise anebo skoro až urážející remix Michaela Jacksona a jeho Dirty Diany.

Mateusz Domiecki (Wojtek) je takový evropský Channing Tatum. Perfektně se mu daří házet na kameru zamyšlené zbědované výrazy a je zachycován i v osamělých chvilkách před obrovským zrdcadlem při tréninku tance (Dirty Dancing už je opravdu všude).

Wojtek při tréninku, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Wojtek při tréninku, Zdroj: Bontonfilm, a. s.

Režisér Bruce Parramore je švýcarský začátečník, který má na svědomí zatím pouze jeden dramatický film Zenith a pyšní se také režií u nás neznámého polského seriálu Tancerze. Láska ani tanec se mu tentokrát opravdu nepodařily. Vsadil na zamilovanost a laciné ksichty herců (zřejmě po vzoru svých zaoceánských kolegů).

Love and dance

Romantický
Polsko, 2009, 123 min

Režie: Bruce Parramore
Hrají: Mateusz Damiecki, Izabella Miko, Violetta Arlak, Katarzyna Figura, Roma Gasiorowska, Krzysztof Globisz, Katarzyna Herman, Jacek Koman

Hodnocení: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Love and dance. Nahá těla a blondýnky