Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Lord of the dance znovu v Čechách. Show dominují efekty

Redakce

Redakce

30. 3. 2014

Světoznámá taneční show Lord of the Dance úspěšného irsko-amerického choreografa Michaela Flatleyho se opět představila na několika místech v České republice. Pořídila irskému tanci modernější kabát.

Foto: Lord of the Dance

Světoznámá taneční show přijela v moderní úpravě obohacená především o efekty. Zdroj: Lord of the Dance

Velkolepá taneční show, která si získala srdce diváků napříč generací, v sobě spojuje prvky irského folklórního tance, stepu a částečně i moderního tance.  Poprvé ji tanečník a choreograf v hlavní roli Michael Flatley prezentoval v roce 1996 v Dublinu. Od té doby urazila velký kus cesty a dnes se nám ukazuje ve své nejmodernější úpravě.

Otázkou však zůstává, zda tyto úpravy spíše tomuto tanečnímu číslu neuškodily. V touze po co největší blýskavosti a velkoleposti potlačuje moderní verze kouzlo a magičnost irské legendy o odvěkém souboji dobra a zla. V našem případě svádí dobrá strana boj se stranou zla o pás, který z vás dělá takzvaného Pána tance.  Přidané efekty si uzurpují přílišnou pozornost na úkor ostatních složek taneční show.

Foto: Lord of the dance

Díky některým okázalým kostýmům se vytrácí ono původní irské kouzlo.

Ono magické navozování atmosféry tajemného a záhadami opředeného irského světa, do kterého nás uvádí irský leprikón, nahrazuje kýčovitost a skoro až lacinost ve stylu hollywoodské show. Kostýmy účinkujících ve snaze vystihnout povahu tančené postavy jsou vyhnané až do krajnosti, a tak v některých případech vzbuzují buď pobavení, nebo nevěřícné kroucení hlavy.

Drobným zklamáním je i upravená choreografie. Divák má pocit, že se choreograf soustředí na určité taneční figury a ty často opakuje po dobu celé show. Z irských tanců tak činí malinko nudnější podívanou. Tuto podívanou však nadále oživují stepaři a jejich vynikající výkony, které jsou také náležitě oceněny potleskem.

Foto: Lord of the dance

V závěrečném tanečním čísle se objevil na jevišti samotný autor celé taneční show- Michael Flatley.

Michael Flatley, otec této mezinárodně uznávané taneční show, připravil divákům v O2 aréně překvapivou a sladkou třešinku na dortu. Na závěr představení se objevil na jevišti a předvedl, že je stále Pán tance se vším, co k tomu patří. Svým výkonem zvedl ze sedadel přítomné diváky a po právu sklidil ovace ve stoje.

Ačkoliv lyričnost ustupuje v moderní verzi do pozadí, Lord of the dance stále nabízí velkolepou podívanou, která všemi svými atributy dokáže strhnout diváky a své příznivce na vlně nadšení.

Lord of the dance, O2 arena Praha, tvůrce, producent a režisér: Michael Flatley

Hodnocení: 60 %

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Lord of the dance znovu v Čechách. Show dominují efekty