Menu
TOPZINE.cz

krvava-svatbaUž dva měsíce pro své diváky hrají v Divadle Rokoko španělskou hru Krvavá svatba, která vás dostane za doprovodu několika písní do španělského prostředí a zanechá emocionální prožitek.

Ženich (Jaromír Nosek) a Matka (Jitka Smutná) Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Ženich (Jaromír Nosek) a Matka (Jitka Smutná) Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Dramatický a silný příběh o lásce, nespoutané vášni a zradě se poprvé objevil na prknech Městských divadel pražských 13. února 2010. Podařilo se tak dostat pravý španělský příběh na českou scénu. Pro komorní prostor pražského Rokoka ji nastudoval režisér Ondřej Zajíc.

Stále aktuální téma

Příběh milenců, kteří nemohli být spolu ani bez sebe, příběh vášně, která pohltila nejen život jejich, ale i životy lidí kolem nich. Téma, které můžeme zařadit do kterékoli doby a vždy bude zajímavé a aktuální. Především díky tomu se činohra plná krásných slovních formulací může stát oblíbenou. Ale nejen díky tomu. Přispívá k tomu také fakt, že Rokoko hru nastudovalo více než na výbornou a výběru herců byla taktéž pečlivě věnována pozornost.

Nevěsta (Máša Málková) se představuje Matce (Jitka Smutná) Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Nevěsta (Máša Málková) se představuje Matce (Jitka Smutná) Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Vše začíná výstupem Smrti (Tereza Nekudová) a Měsíce (Lukáš Burian), kteří navozují španělskou atmosféru svou písní. Především zpěv Nekudové, která má velice výrazný projev, diváky vtáhne do příběhu a oslní je nejen svým pěveckým uměním. Poté začíná samotný činoherní výstup Matky (Jitka Smutná) a Ženicha (Jaromír Nosek). Postupně přicházejí další postavy. Opomenout nesmíme Nevěstu (Máša Málková) a Leonarda (Aleš Procházka), do kterého je delší dobu zamilovaná. Vášeň mezi poslední zmiňovanou dvojicí zahýbe příběhem. V druhé půli představení je pro diváky přichystaná nečekaná podívaná. Hrůza v podobě smrti, jež je způsobená úprkem Nevěsty a Leonarda ze svatby, je představena červenou nití, do které jsou lapeni oba nápadníci Nevěsty.

Perfektní herecké výkony

Nejvýraznější herecký projev podala Jitka Smutná. Se svou postavou si poradila výborně. Vnesla do příběhu kus sebe, dokázala vyvolat emoce. Její divadelní syn Jaromír Nosek předvedl taktéž velice slušný výkon. Jeho rivala ztvárnil Aleš Procházka dokonale, mínusem však je jeho věk. Typově by se vedle Málkové, která by se mohla do role Nevěsty více vcítit, hodil poněkud mladší herec, nicméně jeho podání se nedá nic vytknout. Za zmínku jistě stojí také Ljuba Skořepová coby Sousedka. Tato skvělá legendární herečka už o svém talentu nikoho přesvědčovat nemusí. Spolu se Smutnou tak vedou zajímavé a profesionálně podané dialogy.

Svatební obřad Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Svatební obřad Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Zajímavě pojatá je také scéna. Té v první polovině dominuje velký kulatý stůl, který sehraje několik zásadních funkcí. Zvláštní je jeho otáčení nikterak kulisáky, ale aktéry samotnými. Netradiční je také prostředí, které zachycuje barevné svícení.

Excelentní Jitka Smutná v roli Matky Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Excelentní Jitka Smutná v roli Matky Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Na současné divadelní scéně, ať už činoherní nebo muzikálové, je jen několik představení, která se mohou chlubit opravdu kvalitním obsazením. Lorcova Krvavá svatba toto splňuje na výbornou. Při odchodu budete zavaleni emocemi, hra přináší divákovi příjemný zážitek.

Krvavá svatba

Divadlo Rokoko

Režie: Ondřej Zajíc

Hrají: Jitka Smutná, Jaromír Nosek, Máša Málková, Hanuš Bor, Aleš Procházka, Diana Šoltýsová, Jana Drbohlavová, Hana Doulová, Ljuba Skořepová, Tereza Nekudová, Lukáš Burian, Lukáš Příkazký a Sabina Rojková

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Krvavá svatba: v hlavní roli emoce