Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Recenze: Klapzubova jedenáctka. Fotbalová komedie nejen pro sportovní nadšence

Redakce

Redakce

24. 5. 2010

Klabzubovajednáctka1Jak to vypadá, když se divadelní jeviště promění ve fotbalové hřiště, kde herci střílí jeden gól a vtip za druhým, se diváci mohou přijít podívat do olomouckého divadla Tramtarie. Komedii Klapzubova jedenáctka aneb Sigma mezi mrakodrapy, inspirovanou knihou známého spisovatele Eduarda Basse, zde režíruje umělecký šéf divadla Vladislav Kracík.

Klapzubova jedenáctka se raduje z vítězství. Zdroj: www.divadlotramtarie.cz

Klapzubova jedenáctka se raduje z vítězství. Zdroj: divadlotramtarie.cz

Vypravěčem příběhu je Klapzuba, otec jedenácti synů, který se rozhodne, že z chlapců učiní fotbalisty a sám se ujme role jejich trenéra. A protože jsou jeho kluci nadaní a odvážní, družstvo S.K. Klapzubova jedenáctka začne brzy slavit první úspěchy.

Osm herců na celé představení

Na jevišti se během hry představí pouze osm herců, ovšem rolí ztvární nepočítaně. Mimo jiné se na scéně objeví předseda českého fotbalu, německý trenér s asistentem, anglický komentátor a fotograf, italská milovnice pizzy, fanoušci a hráči různých národností.

Klapzubova jedenáctka. Zdroj:divadlotramtarie.cz

Klapzubova jedenáctka. Zdroj:divadlotramtarie.cz

Samozřejmě, že při celkovém počtu osmi herců se samotné družstvo Klapzubovy jedenáctky poněkud zmenší, nepůsobí to však nijak podivně, a to i přesto, že někteří chlapci vykazují nápadně ženské rysy.

Před začátkem představení se má zvědavost upínala k tomu, jak si herci poradí s obdivuhodným fotbalovým uměním Klapzubů, vyřešili to však hravě: míč byl při složitějších zákrocích připevněn k tyči.

Alois Pešek jako anglický sportovní komentátor. Zdroj: www.divadlotramtarie.cz

Alois Pešek jako anglický sportovní komentátor. Zdroj: divadlotramtarie.cz

Starý Klapzuba v podání Marka Zahradníčka, který střídavě působí ve funkci vypravěče a chvílemi sám vstupuje do děje, je v roli otce velice přesvědčivý. Nejvíce mě však nadchl výkon Jana Konopčíka představujícího například postavu kapitána slavného týmu.

Přestože nepatřím mezi sportovní nadšence a bez mučení se přiznám, že fotbalu moc nerozumím, při sledování představení mi to nečinilo žádné potíže a z Tramtarie jsem odcházela pravidel fotbalu stále neznalá.

Někteří chlapci vypadají spíše jako dívky. Zdroj: divadlotramtarie.cz

Někteří chlapci vypadají spíše jako dívky. Zdroj: divadlotramtarie.cz

Klapzubova jedenáctka rozhodně patří mezi představení, která potěší diváky všech věkových kategorií a která nezbývá než doporučit.

Klapzubova jedenáctka aneb Sigma mezi mrakodrapy

Divadlo Tramtarie, Olomouc

Režie: Vladislav Kracík

Hrají: Marek Zahradníček, Alois Pešek, Jan Konopčík, Zdeněk Hrbek, Lucie Fojtíková, Marcela Bucháčková, Barbora Šebestíková, Johana Jančaříková

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Klapzubova jedenáctka. Fotbalová komedie nejen pro sportovní nadšence