Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty. Takhle vypadá výplach mozku pro nezletilé

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

11. 8. 2010

Říká vám něco název filmu? Máte pocit, že jste ho už viděli? To byl ale devět let starý první díl. Tvůrci se ovšem rozhodli resuscitovat nápad o psích špiónech, bojujících proti proradným kočkám, a to rovnou ve 3D. Tak co, máte chuť na pořádný výplach mozku?

Špiónskou centrálu by psům mohl závidět i James Bond, Zdroj: distributor filmu

On už první díl nebyl žádný zázrak. Dětinské fóry, trapná zápletka, záporák bez charismatu. Dětem se to ale líbilo, pravděpodobně kvůli roztomilým čičinkám a hafíkům, kteří uměli mluvit jako lidé. Film slušně vydělal, a tak se autoři rozhodli natočit pokračování. A to rovnou ve 3D. S tím souvisí i fakt, že snímek uslyšíte leda s českým dabingem. Jediná lákadla filmu díky tomu vyšumí do ztracena (v originále propůjčily postavám hlasy takového hvězdy jako Neil Patrick Harris, James Marsden, Michael Clarke Duncan nebo Nick Nolte).

Ďábelský plán zlé kočičky bez chlupů

Kdo je prohnaná Kitty? Zlá kočička bez chlupů, která vypadá spíš jako nepovedená parodie na potkana. Rozhodne se (jak jinak) ovládnout svět, a to pomocí speciálního zvuku, který poblázní všechny psy na Zemi. Lidé se jich poté zbaví a nadvládě koček nebude stát nic v cestě… Tohle se ovšem nelíbí jak tajné psí špiónské organizaci, tak tajné kočičí špiónské organizaci. Ehm. Prostě se kočky a psi spojí proti společnému nepříteli.

Existuje jen málo stupidnějších dějových linek, než je tato. A silně pochybuji, že se nápad bude dětem líbit. Podobných bojů a kamarádění už viděly tolik, že je nějaké kočka + pes = kámoši neohromí. Na scénu tedy přichází opět dětinské fóry jako v jedničce, nad kterými si dospěláci povzdychnou a děcka se budou smát od ucha k uchu.

Aby si i ti starší z nás našli něco pro sebe, musí dlouho čekat. Pokud se lépe vyznáte ve filmech, pár momentů vás vyloženě zvedne z křesla a budete kroutit hlavou, jak jak se mohl tak dobrý vtip v TOMHLE objevit.

Chlupatý Hannibal Lecter

Především se nám vrátí na scénu bílý kočičí padouch z prvního dílu. Zde je stylizovaný do chlupatého Hannibala Lectera, má na sobě svěrací kazajku a vydává ty samé syčivé zvuky jako pověstný doktor. Když zvířecí parta jede na stylové motorce, v pozadí hraje předělávka písničky Born to Be Wild (stejně jako v Bezstarostné jízdě). A tak dál, a tak dál…

Každý nemá rád vodu...

Kromě těch několika zábavných momentů se ale snímek topí v klišé a hloupostech. To druhé se dá ještě opomenout (zvlášť když uvážíme hlavní myšlenku, že tohle je něco jako kočkopsí Mission: Impossible). Opakované motivy a nezajímavé dialogy ale diváka postupně zabíjejí, až už jen proklíná tu hodinu a půl strávenou v kině.

Na tohle jsem už moc starej!

Klaďasové jsou totiž jeden starší a jeden mladší pes. Starší mladšího zaučuje. Mladší staršího neposlouchá. Nesnášejí se a zároveň se mají rádi. Hláškou dosti podobnou té ze Smrtonosné zbraně Na tohle jsem už moc starej si to tvůrci jen podepsali.

Psí Smrtonosná zbraň?

Dalším minusem jsou ještě některé předělávky známých písniček. Kromě zmíněného Born to Be Wild se můžete těšit i na Get the Party Started (původně od Pink) a podobné pecky, ovšem zabalené do mírňoučkého hávu bez výrazné kytary. Dalo by se to nazvat przněním.

Nebuďte překvapení, až uvidíte úvodní scénu titulků. Je stylizovaná do Jamese Bonda, má švih a nápad. Kdyby takhle vypadal celý film, nejen já bych byla nadšená. Bohužel jsou ale titulky tím nejlepším, co za celou dobu uvidíte. Škoda chodit do kina kvůli povedeným třem minutám.

Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty (Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore)

Komedie
USA, 2010, 90 min

Režie: Brad Peyton
Hrají: Neil Patrick Harris, Chris O’Donnell, James Marsden, Michael Clarke Duncan, Christina Applegate, Joe Pantoliano, Sean Hayes, Nick Nolte, Roger Moore, Bette Midler, Paul Rodriguez, Jack McBrayer, Carlos Alazraqui

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty. Takhle vypadá výplach mozku pro nezletilé