Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Recenze: Intimně po mailu s Lenkou a Danielou aneb Jak si vyléčit chřipku

Irena Siudová

Irena Siudová

8. 10. 2010

Původně jsem chtěla do knihy, která se mi náhodou dostala do ruky, jen nahlédnout. Cítila jsem, jak na mě leze chřipka, a tak jsem si zalezla do postele s horkým čajem v jedné ruce a s knížkou Intimně po mailu v druhé. Po deseti minutách mi ale bylo jasné, že neusnu, dokud ji nedočtu až do konce.

Zdroj: Taťána Kročková, Topzine.cz

Měla jsem pocit, jako bych četla emaily mých dvou kamarádek, které s humorem a lehkostí popisují dennodenní situace ze svého života. Řeší obvyklé věci, které řešíte vy sama, a to jak jinak než přes internet. Skrze své emailové schránky vzdychají nad milenci, které buďto mají nebo si je přejí, rozčilují se nad manžely, kteří je podvádějí nebo si jich nevšímají.

Postupně s nimi procházíte normálními věcmi, jako je výchova dětí, kocovina, nešťastné manželství, změna zaměstnání a uvědomování si sama sebe. Občas nad jejich činy nechápavě zakroutíte hlavou, od srdce se zasmějete jejich trapasům, zaplesáte nad romantickými gesty jejich nebo cizích mužů a na konci zažijete, jako já, obrovský šok.

Kniha mě dostala, a to natolik, že manžel, ačkoli já byla v ložnici a on v obýváku, si musel zesílit televizi, aby přes mé výbuchy smíchu vůbec něco slyšel. Ze začátku lehká konverzace se mění v napínavý příběh protkaný mnoha humornými scénkami až po vážnější věci, které by člověk zpočátku vůbec nečekal. Takže ač na první pohled kniha postrádala hlavní myšlenku nebo poučení, na konci vás dostane natolik, že ji určitě chvíli budete mít v hlavě a to, co jste si přečetla, si opravdu vezmete k srdci.

Obálka knihy

Nevím jestli autorky knížky, Lenka Bartáková a Daniela Procházková, nechaly otisknout své skutečné emaily (pokud ano, obdivuji jejich odvahu, protože tohle číst můj manžel, tak stojím během pár minut před barákem se sbalenými kufry), ale jejich knížka mě oslovila a doufám, že se najde někdo, kdo ji zfilmuje. Stálo by to za to. Mimochodem – tu chřipku jsem si vyléčila smíchem právě nad touto knihou.

Název: Intimně po mailu

Autor: Lenka Bartáková, Daniela Procházková

Počet stran: 152

Vazba: pevná vázaná

Vydal: Nava, Plzeň 2010

Rozměry: 121 × 195 mm

Doporučená cena: 168 Kč

Hodnocení: 100%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Intimně po mailu s Lenkou a Danielou aneb Jak si vyléčit chřipku