×
TOPZINE.cz

RECENZE: Hlava v písku zapůsobí. Šampaňské se mění v touhu po vodě

FOTO: Hlava v písku
Těžký život...

V divadle Studio Dva můžete zhlédnout novou netradiční hru Hlava v písku. Podplácení, skládání účtů, láska i bezútěšné vyhnanství. Divadlo staví na hereckých výkonech i svižném tempu hry. Příběh lásky, peněz a vzájemné (ne)důvěry vás nenechá bez emocí.

FOTO: Hlava v písku
Těžký život… Zdroj: Studio Dva

Představení vás zavede mezi maďarskou smetánku, kde vypráví příběh o nevěrném bohatém Ištvánovi a jeho milující Enike, jejichž životy se v jediném okamžiku zcela převrátí naruby.

FOTO: Hlava v písku
Zpěvačky…

Inscenace překvapí zejména svými netradičními střihy, tvořenými televizory či výstupy redaktorky v podobě Jany Strykové, která bravurně zvládá všechny své role. Ani Jan Potměšil se nenechal zahanbit a spolu s Ivanou Chýlkovou předvádějí divoké manželské hádky i usmiřování.

FOTO: Hlava v písku
Láska.

Hra je stavěna zejména na lidské shovívavosti, ani její závěr nevyznívá do ztracena. Bohužel může působit lehce nastavovaně, ačkoliv se domnívám, že bez závěrečné scény by to nebylo ono.

FOTO: Hlava v písku
Šampaňské.

Velmi mile mne překvapila hudba Marka Ivanoviče, hrající i o přestávce z reproduktorů.

Kulisy autoři vybrali jednoduché, nápadité. Mně osobně se velmi líbil polystyren coby voda s pěnou ve vaně či kukuřičné pole.

FOTO: Hlava v písku
Vánoční zprávy.

Hlava v písku je hra ze současnosti, která ukazuje na někdy zapomínané hodnoty, jejichž cenu si člověk uvědomuje až když vše ostatní ztratí. Už jen pro tento jednoduchý počin jistě stojí za zhlédnutí. Navíc tragikomediální ladění celé hry jistě povznese na duchu a mile překvapí nadšení všech herců.

Hlava v písku, Studio Dva, autor: Patrik Hartl, hrají: Ivana Chýlková,  Jan Potměšil, Jana Stryková, Jakub Vindiš a další (v projekcích).

Hodnocení: 100 %

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..