Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Hlava v písku zapůsobí. Šampaňské se mění v touhu po vodě

Redakce

Redakce

30. 11. 2013

V divadle Studio Dva můžete zhlédnout novou netradiční hru Hlava v písku. Podplácení, skládání účtů, láska i bezútěšné vyhnanství. Divadlo staví na hereckých výkonech i svižném tempu hry. Příběh lásky, peněz a vzájemné (ne)důvěry vás nenechá bez emocí.

FOTO: Hlava v písku

Těžký život… Zdroj: Studio Dva

Představení vás zavede mezi maďarskou smetánku, kde vypráví příběh o nevěrném bohatém Ištvánovi a jeho milující Enike, jejichž životy se v jediném okamžiku zcela převrátí naruby.

FOTO: Hlava v písku

Zpěvačky…

Inscenace překvapí zejména svými netradičními střihy, tvořenými televizory či výstupy redaktorky v podobě Jany Strykové, která bravurně zvládá všechny své role. Ani Jan Potměšil se nenechal zahanbit a spolu s Ivanou Chýlkovou předvádějí divoké manželské hádky i usmiřování.

FOTO: Hlava v písku

Láska.

Hra je stavěna zejména na lidské shovívavosti, ani její závěr nevyznívá do ztracena. Bohužel může působit lehce nastavovaně, ačkoliv se domnívám, že bez závěrečné scény by to nebylo ono.

FOTO: Hlava v písku

Šampaňské.

Velmi mile mne překvapila hudba Marka Ivanoviče, hrající i o přestávce z reproduktorů.

Kulisy autoři vybrali jednoduché, nápadité. Mně osobně se velmi líbil polystyren coby voda s pěnou ve vaně či kukuřičné pole.

FOTO: Hlava v písku

Vánoční zprávy.

Hlava v písku je hra ze současnosti, která ukazuje na někdy zapomínané hodnoty, jejichž cenu si člověk uvědomuje až když vše ostatní ztratí. Už jen pro tento jednoduchý počin jistě stojí za zhlédnutí. Navíc tragikomediální ladění celé hry jistě povznese na duchu a mile překvapí nadšení všech herců.

Hlava v písku, Studio Dva, autor: Patrik Hartl, hrají: Ivana Chýlková,  Jan Potměšil, Jana Stryková, Jakub Vindiš a další (v projekcích).

Hodnocení: 100 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Hlava v písku zapůsobí. Šampaňské se mění v touhu po vodě