Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Falstaff se divákům zasměje. Oni jemu také

Redakce

Redakce

21. 6. 2014

V Moravském divadle Olomouc je již několik měsíců možnost navštívit komickou operu Falstaff režírovanou Andreou Hlinkovou. Falstaffův příběh publikum baví více než dvě hodiny a nenechá jej ani na chvíli pochybovat o výborných výkonech sólistů.

FOTO: Falstaff se domnívá, že je stále velmi atraktivním mužem a je schopný svést Alicii i Meg

Falstaff se domnívá, že je stále velmi atraktivním mužem a je schopný svést Alicii i Meg. Zdroj: MDO

Starší, životem znuděný šlechtic Falstaff se dostal do finanční krize poté, co všechny své úspory utratil v hostincích za alkohol a spousty jídel. Rozhodne se napsat dvěma místním paničkám, Alici a Meg, milostné dopisy, kterými je chce svést a vylákat z nich peníze. Netuší ovšem, že Alice a Meg si navzájem ukáží dopisy a vymyslí plán, jak jej potrestat. O Falstaffově plánu se však dozví i Alicin manžel a se svými přáteli na něj nachystá past.

FOTO: Alice s Meg zjistí, že je chce obě svést Falstaff.

Alice s Meg zjistí, že je chce obě svést Falstaff.

Opera o dvou dějstvích ukázala, že dokáže pobavit celé divadlo. Diváci se nemohli zbavit neustále přítomného úsměvu, který se vždy po pár minutách změnil v srdečný smích. Napínavé momenty se střídají s groteskními výjevy, které v sobě ukrývají morální poučení nejen pro Falstaffa, ale i publikum samotné.

Jeviště po celou dobu představení hýří barvami. Samotní zpěváci mají každý vlastní barvu kostýmu. Falstaff se na scéně objevuje pouze ve fialové nebo zlaté, oděvy jeho vyvolených jsou laděné do odstínů modré. Přestože každý objekt i subjekt na pódiu si přivlastnil jinou část barevného spektra, vše spolu dokonale souzní.

FOTO: Falstaff se pokouší svést zámožnou Alici, která ale svůj zájem pouze předstírá

Falstaff se pokouší svést zámožnou Alici, která ale svůj zájem pouze předstírá.

Sólisté Moravského divadla svým zpěvem nejen baví, ale jsou schopní jím naprosto učarovat. Husí kůže je především díky ženským představitelkám zaručená.

Falstaff, Guiseppe Verdi, libreto: Arrigo Boito, režie: Andrea Hlinková, Obsazení: Jiří Přibyl/ Vladislav Zápražný, Martin Štolba/ Filip Tůma, Elena Gazdíková/ Lea Vítková, Václava Krejčí Housková/ Barbora Polášková a další

Hodnocení:  90 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Falstaff se divákům zasměje. Oni jemu také