Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Dobrý kantor ukázal akci. Ale méně je někdy více

Redakce

Redakce

12. 4. 2014

Studentské pojetí satirické frašky Bylť jest jednou jeden kantor dobrý rozhodně zaujalo. Barevné kostýmy, barevné rekvizity a flitry ale zastínily pěvecké výkony.

Foto: Kantor, Agent, Studentka

Před kamerou jsou všichni šťastní. Mimo záběr se každý snaží dostat do přízně kantora. Zdroj: DnO

Činoherní a operní soubor pod vedením režisérky Vendelíny Osvaldové podal na scéně Divadla na Orlí vyrovnaný výkon. Příběh komické zpěvohry přenesla absolventka JAMU z období baroka do moderního nahrávacího studia.

Předlohou díla Františka Xavera Brixiho je výuka zpěvu, které je zde parodovaná. Satira vypráví o lidech, kteří se nezastaví před ničím, aby získali slávu, peníze a prestiž. Hra zobrazuje komickou situaci, kdy lidé uznávají celebrity pouze proto, že jsou slavné.

Přestože se na scéně pohybovalo hodně postav, důležité byly pouze tři. Kantor, jeho agent a studentka. Právě velké množství postav na jevišti a interakce mezi nimi snadno odvádí divákovu pozornost od hlavní trojice. Ta doslova zaniká v přívalu barevných oblečků, světýlek a gestikulace herců okolo nich.

Foto: Kantor konec představení

Studentka se proměnila z cudné dívky v superstar se vším všudy.

Na druhou stranu výkony samotných herců a zpěváků byly velmi dobré. Na jevišti využívali veškerý prostor i rekvizity. Avšak zpěv v některých chvílích nebyl přes orchestr slyšet a bylo únavné napínat uši, aby člověk porozuměl, o čem se vlastně v tu a tu chvíli zpívá.

Bylť jest jednou kantor dobrý, Divadlo na Orlí, režie: Vendelína Osvaldová, hrají: Jiří Ullrich, Pavla Radostová, Jana Vondrů a další

Hodnocení: 60 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Dobrý kantor ukázal akci. Ale méně je někdy více