Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: Dál než se zdálo. Láska hory přenese

Redakce

Redakce

18. 9. 2010

!Speciál!Dál než se zdálo, film režisérky Nanette Burstein, mě po dlouhé době rozesmál a při titulcích se mi chtělo vstát a aplaudovat jako na neuvěřitelném divadelním představení. Kombinace humoru a lásky dlouho nezažila tak kvalitní ztvárnění. Vtipné výroky postav rozesmály celý sál. Někdy je až neuvěřitelné, jak obyčejné lidské příběhy mohou být humorné.

K večeři bych si dal tebe Zdroj: Warner Bros.

Úplně obyčejný příběh o dvou lidech začíná přímo v jednom z nejpopulárnějších měst dnešní doby, New Yorku. Mladá novinářka Erin absolvuje letní stáž v místních novinách a když sama očekává, že by snad mohla v budoucnu pokračovat jako stálý zaměstnanec, nestane se tak. Musí tedy odjet zpět domů, pokračovat ve studiích a přivydělávat si jako servírka. Co si ale z letních prázdnin odváží je krásné dobrodružství s velice charismatickým hochem Garrettem, kterého potkala v baru, zrovna když neuspěla v práci se svým článkem.

Proklatě daleko

Za neuvěřitelných šest týdnů si Erin a Garrett padnou natolik do oka, že ani sami nevěří, že může něco takového existovat. Láska, snad ta jediná dovede svést neslučitelné dohromady. Týdny zábavy, humoru, krásných chvílí a dobrého sexu jsou pro každého z nich výjimečným zážitkem na celý život. Erin se však musí vrátit do školy a začít svůj život tak, jaký ho chtěla. Garrett zůstává v New Yorku a vzdálenost několika set kilometrů bude dělit oba milence od nespoutané lásky. Garrett to však nenechá jen tak a vyjádří se Erin o své lásce. Dvojice se rozhodne mít vztah na tak velkou vzdálenost a pokračovat v tom, v čem začala.

Dokáže být láska silnější něž více než stokilometrová vzdálenost? Poradí si Garrett a Erin, jak překonat tuto překážku? Udělají správná rozhodnutí ohledně své společné budoucnosti? Kdo bude muset obětovat své sny a snad i svá předsevzetí?

Láska kilometry přeletí

V tomto až skutečnosti se velice dobře podobajícímu příběhu je možné nevěřit, že se to může stát i vám. Stejně jako herci, i lidská přirozenost podléhá touze věřit ve vztah na dálku. Dá se v takovou až poněkud nadpřirozenou věc ale věřit? Odpověď, nebo snad jen malou nápovědu nám přinese samotný snímek.

Stejně jako žánr fantasy, i filmy, které mají základ ve skutečných příbězích běžného života, mají své fanoušky. Diváky, kteří sami mohli zažít něco podobného. Snad proto působí romantická komedie Dál než se zdálo tak emocionálně.

Neodjížděj...

Určitě nejlepšími nositeli humoru v tomto snímku jsou herci Jason Sudeikis a Charlie Day, hrající Boxe a Dana, Garrettovy kamarády. Radit mu v jeho vztahu na dálku moc nezvládají, ale jejich repliky a dialogy z nich udělají nesmrtelné postavy.

To pivko si dám na záchodě, kámo

Podobně se také představitelka Eriiny sestry Corrine, Christina Applegate, předvedla ve výborném světle. Její postava byla sice chronicky posedlá čistotou a uklízením, ale společně se svou rodinou byla velkou Eriininou oporou.

Herecké výkony hlavních představitelů byly výborné. Drew Barrymore, známá jako velice temperamentní žena, dokázala s přehledem vyfiknout roli inteligentní a veselé dívky. Diváci se pobaví jenom nad jejím smíchem. Justin Long, mladý a ne moc známý herec, se také předvedl. Jeho lásku na plátně mu věřila každá divačka, a to nejvíc ve chvíli, kdy se v záběru objevilo jeho nahé pozadí. Slzy, jež v jedné scéně uronil, by dojaly snad i necitu.

Dál než se zdálo určitě diváky osloví a hlavně rozesměje. Sto minut komických scén se zaláskovanou tematikou se režisérce povedlo.

Dál než se zdálo

Romantická komedie
USA, 2010, 103 min.

Režie: Nanette Burstein
Hrají: Justin Long, Drew Barrymore, Christina Appelegate, Charlie Day, Ron Livington, Kelli Garner, June Diane Raphael, Natalie Morales, Jason Sudeikis, Jim Garrigan, James Schram, Quarles Antoine, Meredith Hanger, Oliver Jackson-Cohen

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Dál než se zdálo. Láska hory přenese