×
TOPZINE.cz

RECENZE: Cirkus Cirkör upletl mír na Letní Letné. Akrobaté zazářili

Švédský nový cirkus Cirkus Cirkör uvedl na Letní Letné inscenaci Knitting Peace. Myšlenka, její pojetí a celkové ztvárnění vytvořili neuvěřitelné představení, které zvedlo diváky ze židlí k nekončícímu potlesku.

Foto: Knitting Peace, Cirkus Cirkör, Zdroj: Letní Letná
Cirkus Cirkör předváděl vzdušnou akrobacii na Letní Letné 2013.

Cirkus Cirkör ze Švédska představili z projektu Lacrimae, do kterého je zapojena domácí La Putika a francouzský soubor Cahin Caha, představení Knitting Peace. Členové tohoto souboru pletli mír a nutno říci, že svým představením mír v divácích upletli.

Celé představení je propojeno stejnými motivy. Všude jsou rozvěšeny provazy, koulejí se koule, pletou se sítě. Scéna se mění minimálně, vždy pro konkrétní akrobatický kus, ale motivy zůstávají.

Barevně je vše sladěno do bílé barvy. Vše je čisté. Kostýmy akrobatů jsou bílé nebo černé a zcela zapadají do kontextu.

Foto: Knitting Peace_Cirkus Cirkör
Cirkus Cirkör upletl mír.

Celé představení je sledem mnoha scén, které na sebe bez chybičky navazují. Vystoupení je dynamické a bez jakéhokoli čekání na přestavbu scény.

Největší obdiv a potlesk si zaslouží akrobaté. Ženská část souboru předváděla akrobatické kousky ve vzduchu na laně, proplétáním síťovinou, v kruhu, na rozplétajícím se žebříku.

Mužské osazenstvo zase předvádělo akrobacii více při zemi, avšak neméně působivě. Jeden člen souboru nejen jezdil na kole na laně, ale zároveň při tom hrál na housle, a to velmi dobře.

Foto: Knitting Peace, Cirkus Cirkör
Mužští členové souboru Cirkus Cirkör předávěli kousky, nad kterými se tají dech.

Akrobaté předváděli nejen své umění akrobacie, ale předvedli i zručnost, neboť se při představení samozřejmě pletlo. Působivá byla scéna, kdy si akrobaté kolem sebe sami upletli síť.

Kromě samotných členů souboru, celou atmosféru dokreslovala živá hudba a zpěv.

Představení je ukázkou vynikajícího propojení všech prvků, které by mělo obsahovat. Skvělá dynamika, plynulé propojení jednotlivých scén, perfektní výkony všech členů souboru, osvětlení i hudba vytvořili představení, které diváky vtáhlo a okouzlilo. Málokomu se povede všechny složky spojit do něčeho tak jedinečného.

Knitting Peace, Cirkus Cirkör, Festival Letní Letná 2013, režie a koncept: Tilde Björfors, hudba: Samuel “LoopTok” Andersson, hrají: Mikael Kristansen, Aino Ihanainen, Ilona Jäntti, Matleena Laine a další

Hodnocení: 100 %

RECENZE: Cirkus Cirkör upletl mír na Letní Letné. Akrobaté zazářili
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.