Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Rebio: Zdravý životní styl v centru Brna

Redakce

Redakce

22. 4. 2010

rebio-5Dnes už pro vegetariána, alespoň ve větších městech, není problém najít místo, kde se dá dobře najíst. V Brně existuje stravovacích zařízení, kde neservírují maso, hned několik. Biorestaurace Rebio má mezi nimi výsostné postavení. A nejen proto, že má co nabídnout i ostatním…

Interiér restaurace Rebio, Zdroj: Web restaurace

Interiér restaurace Rebio, Zdroj: Web restaurace

Vše pro zdraví!

Masožravci si tu sice opravdu nepochutnají, vhodná jídla tu ovšem naleznou i lidé s bezlepkovou dietou či diabetici. Restaurace je určená všem zastáncům zdravého životního stylu, čemuž odpovídá kromě samotné nabídky i uspořádání interiéru a, bohužel, i ceny.

Rebio naleznete v Brně na dvou místech. První, starší restaurace se nachází v Galerii Orlí kousek od náměstí Svobody, druhá byla otevřena v květnu 2008 v obchodním domě Velký Špalíček, opět pár set metrů od centra Brna. Druhá zmíněná nabízí více míst k sezení, větší výběr jídel i širší otevírací dobu, proto se na návštěvu vypravíme právě sem.

V Rebiu se vám bude dobře snídat/obědvat/svačit/večeřet, zvláště jste-li milovníky přírody a záleží vám nejen na kvalitě a chuti jídla, ale i na příjemném prostředí. Interiér restaurace je uspořádán podle čínské filozofie Feng-Šuej, je plný oblých tvarů, rostlin, přírodních materiálů a denního světla. Přístup je plně bezbariérový a pro rodiče s dětmi tu je dětský koutek Rebionek.

Oáza klidu? Ani náhodou!

Restaurace nabízí 102 míst, a protože je mezi Brňany velmi oblíbená, může se vám stát, že během poledne tu nenajdete volný stůl. Na dokonalý klid také rovnou zapomeňte. Ovšem není to nic, co by vás mělo od návštěvy odradit.

Jídelní nabídka, Zdroj: Web restaurace

Jídelní nabídka, Zdroj: Web restaurace

Rebio je vedeno v bistro stylu, každý zákazník si druh i množství jídla vybírá podle svého přání. Restaurace nabízí každý den osm teplých jídel, dvě vegetariánské speciality, dva druhy polévky a bohatý salátový a moučníkový bar. Rozhodně doporučuji okusit více jídel a zkombinovat to s několika druhy salátů. U každého pokrmu je uvedeno přesné složení, téměř všude je jeho součástí zelenina či ovoce většinou v bio kvalitě (Rebio je první českou certifikovanou biorestaurací).

Využívají se zde produkty ekologického zemědělství, v největší možné míře se nakupují suroviny od českých a moravských farmářů, a usiluje se o to, aby jídla byla plná vitaminů, minerálů a dalších živin nezbytných pro lidský organismus. Daň za tento přístup a absolutní svobodu při výběru jsou vyšší ceny než v obyčejném bistru, či oproti obědovým menu v restauracích, ovšem odpovídající. Za jídlo platíte podle jeho váhy, a nezáleží na tom, zda máte talíř plný salátu či biogulášku. Pokud není vaší běžnou porcí šest knedlíků, v pohodě se zde najíte za cca 100 Kč.

Jednoznačným plusem je i pestrost, denní menu se každý den obměňuje, a ačkoliv se některá oblíbená jídla čas od času do nabídky vrací, můžete restauraci pravidelně navštěvovat týden a každý den vyzkoušet něco nového.

Rozvoz jídla (téměř) zdarma

Rebio také nabízí rozvoz po městě (od 400 Kč zdarma), pořádá školení a semináře, zajišťuje stravování do škol a jiných institucí, peče dorty na objednávku, nabízí dárkové poukazy, možnost platit stravenkami a mnoho dalších doplňkových služeb.

Restaurace Rebio je ideálním místem pro zastánce zdravého životního stylu, vegetariány, diabetiky a vůbec pro všechny, kteří hledí kromě účtenky i na kvalitu.

www.rebio.cz

ADRESA:
Velký Špalíček, Mečová 2, Brno

OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-Pá 9.00 – 21.00, So 11.00 – 21.00, Ne 11.00 – 20.00

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP: ano

NEKUŘÁCKÁ ČÁST: ano

HODNOCENÍ
Jídlo: 5***** Obsluha: 5***** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rebio: Zdravý životní styl v centru Brna