Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rebelská ikona se vrací do Prahy. Billy Idol vystoupí v Inchebě

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

6. 2. 2014

Zpopulárnil punk-rock jako frontman kapely Generation X, patřil k výrazným tvářím počátků MTV a postupně se stal globálně uznávaným rockovým zpěvákem. Nestárnoucí Brit Billy Idol zahraje 21. června v pražské Incheba aréně.

FOTO: Billy Idol

Billy Idol. Zdroj: Echo Promotion

Přestože je Idolovi 57 let, na koncertech vystupuje bez trika a s čilostí jako na začátku kariéry. „Kdybych neměl tolik energie, nejspíš bych změnil styl hudby. Naštěstí ji ale mám, a tak můžu zůstat sám sebou,“ řekl na serveru Askmen.

Informace o koncertu:
Vystoupí: Billy Idol.
Datum: sobota 21. června.
Místo: Incheba Arena (Areál Výstaviště 67, Praha 7).
Vstupenky: v předprodeji online za 990 korun.

Zpěvák prorazil zejména svou drzostí a ztělesnil tak ikonu rebela osmdesátých let. S kytaristou Stevem Stevensem napsali mnoho hitů, které má v oblibě hned několik generací rockových fanoušků. Pecky Rebel Yell či White Wedding rozhodně nebudou chybět ani na červnovém koncertu.

Billyho rozsáhlou diskografii po osmi letech rozšíří nové album. Světlo světa by mělo spatřit na podzim. „Pozvolna dávám dohromady další a další songy,“ prozradil Idol pro Billboard, „některý jsou pomalejší balady, ale samozřejmě to vyrovnávají energický pecky, na který jsou u mě lidi zvyklí,“ doplňuje. Kromě studiového počinu vyjde také autobiografie Dancing With Myself, pojmenovaná dle Idolovy známé skladby.

Od punk-rocku do MTV

„Chci víc kapel, jako jsme my. Chci, aby na nás lidi chodili a rozhodli se, že budou hrát stejně, jinak tady jen ztrácíme čas,“ řekl v roce 1976 frontman Sex Pistols Johnny Rotten. Neuběhl ani rok a na scéně se objevil blonďatý floutek se svou nekompromisní bandou Generation X.

Narozdíl od Sex Pistols však postupem času zabrousili do více popových vod a pravidelně se umisťovali v tehdejších hitparádách Top of the Pops. Skladby jako Ready Steady Go nebo King Rocker zařazuje Idol do svých koncertních setlistů dodnes.

Kvůli osobním neshodám se po rozpadu kapely Billy Idol odstěhoval do New Yorku, kde poznal kytaristu Stevea Stevense. Jejich spolupráce a Idolova image rebela efektně propojila britský pop s americkým rockem. Eponymní debutová deska vyšla v roce 1982, kdy se právě rozjížděla televizní hudební stanice MTV. Billy se stal stálicí vznikajícího kanálu, hlavně díky drzým videoklipům k písním Dancing With Myself či White Wedding. Netrvalo dlouho a zpěvák započal hvězdnou sólo kariéru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rebelská ikona se vrací do Prahy. Billy Idol vystoupí v Inchebě