Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Realitní kanceláře – jak si správně vybrat partnera k prodeji vaší nemovitosti?

Většina lidí prodává nemovitost pouze jednou za život. Není tedy divu, že se mnoho lidí v prodeji nevyzná a považuje tento úkon za náročný. Proto pokud potřebujete rychle prodat nemovitost a nemáte s tím žádné zkušenosti, je nejlepší se obrátit na skutečné odborníky, kteří vám práci výrazně ulehčí.

Podle čeho vybírat?

Má-li celý prodej proběhnout bez komplikací, je velmi důležité svěřit nemovitost do správných rukou. Jestliže si vybíráte z více realitních kanceláří, zaměřte se na podstatné a zjevné věci. Jednou z nich je i velikost společnosti. Velké firmy totiž za sebou mají větší množství prodejů domů i bytů, a tím pádem i širší síť inzerce. U velké realitky lze také očekávat, že bude spravovat větší množství poptávek – to znamená i rychlejší prodej.

Mnohé o realitní kanceláři také napoví její webové stránky, které je dobré si dopodrobna prohlédnout. Při porovnávání se zaměřte také na nabízené služby. Dobrá realitka totiž nabízí veškerý servis, pro zajištění komfortu a klientovy spokojenosti. Můžete se tak setkat se zajištěním financování, odhadem ceny nemovitostí, právními službami, informačním servisem či rozsáhlé sítě propagačních služeb. V neposlední řadě se zaměřte na reference, které vám o firmě řeknou nejvíce. Pokud jsou užitečné, dozvíte se vše o fungování společnosti, i jaký průběh spolupráce očekávat. Některé firmy nabízí i nadstandardní služby – jako je např. pravidelný report činností vedoucí k prodeji nemovitostí.

Naopak – pokud vidíte, že komunikace s realitní společností je chaotická, nedostává se vám přímých odpovědí na vaše otázky nebo na vás prostředí kanceláří nepůsobí profesionálním dojmem, svěřte raději prodej nemovitosti jinému partnerovi.

Jestliže dáte na všechny tyto rady, nemůže se při prodeji vaší nemovitosti stát nic neočekávaného. Naopak s dobrou realitní kanceláří máte svou nemovitost prodanou již nyní.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Realitní kanceláře – jak si správně vybrat partnera k prodeji vaší nemovitosti?