Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Realita nebo pouhý sen?

Při vyslovení názvu města Zlín si jistě většina z nás okamžitě vybaví továrníka Baťu a jeho proslulé botky. Vzpomene si ale někdo, že byl léta považován také za město filmu? Partička studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se mu nyní snaží toto označení vrátit.

Anton – Lola – Frank. To jsou hrdinové krátkometrážního filmu Twofold, jenž je zároveň bakalářskou prací studenta výše zmiňované fakulty, Luďka Wellarta. Profesionálně natočený a nevšedně zpracovaný snímek vypráví o třech mladých lidech žijících běžným životem právě ve Zlíně. Mezi nimi je však jedno velké tajemství. Twofold není jen příběh o mléku, botách a špatných snech. Je to příběh zachycující život se závažnou psychickou nemocí – schizofrenií. Co se skrývá za pravdou, kterou si život přichystal pro hlavního hrdinu Antona? Bude odhaleno tajemství  mezi Antonem a jeho přáteli? Co je realita a co pouhý sen?

Hlavní roli obsadil Michal Čapka,  herec Ostravské komorní scény Aréna. Tento mladý talent získal v roce 2003 za ztvárnění  Psa ve hře Psí srdce ruského dramatika Fodotova Cenu Alfreda Radoka v kategorii Mužský herecký výkon. V roce 2007 si odnesl další významné ocenění – Cenu Thálie pro mladého činoherce do 33 let. Jako Antonovi přátelé Lola a Frank se divákům představí členka brněnského divadelního souboru Polárka Petra Bučková a student JAMU Milan Holenda.  Nadaný režisér Luděk Wellart, ač stále ještě studující, má na svém kontě několik profesních úspěchů, jako například videoklip skupiny Hosté odjinud, či reklamní spot a znělku pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně.

Jedním z cílů projektu, který se začal natáčet 31. března 2009, je přesvědčit celou Českou republiku, že studentské filmy se netočí pouze v Praze, ale také ve Zlíně, který proslul především díky animovaným filmům a seriálům. Vždyť kdo by neznal dvojici „šikulů“ Pata a Mata…

Na Fakultě multimediálních studií vzniká více projektů, které rozhodně stojí za zmínku. Tak co třeba povzbudit mladé návrháře oděvu a obuvi účastnící se mezinárodní soutěže B´fashion, nebo krásné vysokoškolačky bojující o titul Miss Academia?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Realita nebo pouhý sen?