Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ratt jsou v neustálém pracovním vytížení

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

24. 11. 2010

Ratt, Zdroj: oficiální web skupinyJedenáct let mlčeli, ale vrátili se a nahráli album, které se poslouchá jedním dechem, album, kterým posluchače utvrdí v tom, že do starého železa zdaleka nepatří a že pořád  vědí, co je to rock’n’roll, a to zatraceně dobře. Jméno ctěné desky zní Infestation.

FOTO: Ratt

Pětičlenná hard/heavy kapela ze San Diega, Zdroj: oficiální stránky kapely

Prvním singlem z této desky vydané v dubnu roku 2010 byla píseň Best Of Me. Propaguje ji domodra laděný klip s hranými záběry ze zákulisí a podia. Dále kroky kapely směřovaly na celosvětově proslulá pódia a také se zúčastnili turné spolu se skupinou Scorpions.

Od října 2010 je činnost Ratt pozastavena, jelikož má každý na práci něco jiného. Frontman Stephen Pearcy je právě na sólo-turné, basák Robbie Crane touruje se svou skupinou, kytarista Warren DeMartini rovněž a zbylí kytarista Carlos Cavazo a bubeník Bobby Blotzer, aby se neřeklo, pracují na svém zbrusu novém projektu. Tato zpráva byla potvrzena v době spekulací o možném odchodu Robbieho Carneho ze skupiny, ten pro Metal Sludge prohlásil: „Co vím, tak z Ratt nemůžu být vyhozen, jelikož se skupina od doby, kdy jsme se vrátili z turné po Japonsku, nachází v neurčité pauze…“

Avšak na svou domovskou skupinu pánové nezapomínají, rozhodli se sebírat záběry z letního turné k desce Infestation a sestavit z nich nový klip, tentokrát k pilotní písni alba  Eat Me Up Alive, který spatřil světlo světa v Den studentstva, tedy 17. listopadu.

A na závěr ještě jedna žhavá novinka. Stephen Pearcy se právě chystá do studia nahrát čtvrté řadové album se svou heavy metalovou sólovkou Battering Ramm a dodává: „Čekejte nečekané. Máme víc než dost materiálu, a to sakra dobrého materiálu!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ratt jsou v neustálém pracovním vytížení