Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Super účes: Rasta copánky

Chcete mít netradiční účes? Chcete vyzkoušet něco nového? Toužíte po změně? Rádi byste účes, který nepotřebuje téměř žádnou údržbu? Tak právě pro vás tu jsou rasta copánky! Malé copánky naplétané originální černošskou metodou vás učiní neobvykle atraktivními.

Co to vlastně jsou ty rasta copánky?

Je to dlouhodobý účes, který vznikne tím, že se na vaše vlastní pramínky vlasů, po celé jejich délce, naplete speciální (syntetický) materiál, který se podobá přírodním vlasům. Speciální materiál si můžete vybrat z více odstínů, od těch přirozených až k těm extravagantním. Lze je mezi sebou i míchat. Rasty si dokonce můžete naplést v různých délkách a tloušťkách.

Jsou vhodné pro ženy, dívky, pány i kluky. Neničí vlasy, dokonce se říká, že naopak – vlasy si odpočinou od fénu, barev a žehliček na vlasy.

Jaké druhy speciálních materiálů si můžeme vybrat?

Vlna – Pro ty, kdo chtějí účes objemný a nevadí jim, že to bude vypadat trošku uměle. Zato cena je velice přínosná. Chemlon – Stále dost nadýchaný, o trošku dražší než vlna, ale pořad jeden z levnějších. A nevypadá až tak uměle. Kanekalon – Několikrát dražší nežli vlna a chemlon. Je lesklý a má mnoho druhů. Copánky z něj vydrží nejdéle. Je řidší, takže je potřeba více copánků, ale vypadají přirozeně a jsou lehčí.

Výhoda rasta copánků

Tento účes je velice praktický, hlavně pro ty, kteří mají vlasy krátké a touží je mít alespoň jednou pod zadek. Nebo pro ty, kteří si je právě nechali ostříhat a neví, co s nimi. Nebo prostě pro ty, kteří chtějí změnu nebo nějakou tu ,bláznovinu.

Předsudky a údržba

Nemusíte se bát, že vám rasta copánky zničí vlasy. Mnoho lidí se domnívá, že po odstranění copánku se vlasy budou muset ostříhat kvůli poškození, ale není to pravda! Copánky se normálně rozpletou a vlasy máte jako dřív!

Další věc, které se mnoho lidí obává, je nemožnost mytí vlasů. Ale to také není pravda, vlasy se dají normálně umýt. Doporučuje se 1x týdně, podle potřeby klidně častěji. Lidé, kteří copánky pletou, a lidé v salónech nedoporučují mýt si vlasy šampónem s kondicionérem či šampónem s gelovou konzistencí. Nejlepší jsou klasické březové, heřmánkové nebo kopřivové šampóny. Po umytí se vlasy pomačkají ručníkem a nechají volně uschnout.

Zdroj: imageafter.com

Způsoby naplétání

Můžete si vybrat, jak hodně chcete být zajímavými, protože volit lze ze dvou způsobů naplétaní. Jedním jsou normální stylové copánky pletené v šachovnici nebo řadách, zakončené různými způsoby. A druhým jsou copánky zapletené k hlavě v silnější cůpky. Celkový počet copánků se pohybuje okolo 100 – 300, zaleží na materiálu a osobě, která je bude plést.

Barva copánků

Můžete mít jednobarevné, dvoubarevné. Co se doporučuje: nechat si jednu barvu stejnou, jako je barva vašich vlasů a druhou si zvolit dle libosti, zaleží na vás, zda bude modrá, žlutá, zelená…

Ale pozor, pořádně si to rozmyslete, nejenže budete sedět cca 3 – 10 hodin na židli, odvíjí se to od délky copánků, pracovníka a materiálu, ale hlavně, účes vydrží 3 – 6 měsíců. Však je tu možnost nechat si copánky kdykoli rozplést. Po rozpletení si můžete znovu nechat zaplést až po cca 14denní pauze.

Kolik do rasta copánku investuji a kde si je mohu nechat udělat?

Pokud zvolíte salón, tak vás rasta copánky přijdou na zhruba 5000 Kč. U soukromé osoby zaplatíte mnohem méně, cca 1500 až 3000 Kč. Stačí se trochu porozhlédnout po salónech, známých a internetu. Nevběhněte do prvního salónu, který vám přijde pod ruku, pěkně si je obejděte a pohovořte s personálem. Pak vám intuice jistě správně napoví.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Super účes: Rasta copánky