Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rapper Rick Ross se omluvil za text písně. Propagovala znásilnění

Standa Kafka

Standa Kafka

15. 4. 2013

Americký hiphoper Rick Ross, kterého loni MTV označila za jednu z možných budoucích hvězd světového hiphopu, se omluvil za svůj text k písni U.O.E.N.O., na které hostoval svému kolegovi Rockovi. Jeho část songu byla nakonec z oficiální verze vystřižena.

Rick Ross svým diskutabilním textem mnohé naštval. Zdroj: rickrossdeeperthanrap.com

Rick Ross svým diskutabilním textem mnohé naštval. Zdroj: rickrossdeeperthanrap.com

Ross totiž do své pasáže použil text „Put molly all in her champagne, she ain’t even know it / I took her home and I enjoyed that, she ain’t even know it.“ (Molly je slangový výraz pro extázi). Poté, co byl v mnoha médiích za tuto část kritizován a společnost Reebok mu dokonce vypověděla sponzorskou smlouvu, poslal Ross svojí omluvu do časopisu Billboard, který jí následně otiskl.

„Nejen, že jsem umělec, jsem ale také otec, syn a bratr. Takže moje doporučení, jak se chovat k ženám, které jsem použil v textu, bylo hodně nešťastné. Jako umělec jsem schopný svými slovy vytvářet v myslích posluchačů obrazy. A s tím zároveň přichází velká zodpovědnost. V poslední době byla moje volba slov nejen urážlivá, ale také vůbec nevycházela z mého srdce, za což by se chtěl omluvit.  Chtěl bych se omluvit každé ženě, které se někdy znásilnění nějak týkalo,“ kál se rapper.

Nepodařený text Rossovi pokazil obchody

„Uvědomuji si, že jako umělec mám také velký vliv na mladé posluchače,“ pokračuje prohlášení. „Všem mladým mužům, kteří mě poslouchají, bych tak chtěl vzkázat, že používání nějakých omamných látek na ženy je špatné a já to nijak nepodporuji.  Také se omluvám svým fanouškům, jestliže jsem je zklamal. Mohu jenom doufat, že můj text vyprovokuje nějaký nový dialog o ochraně žen a já k němu budu moci přispět.“

Kvůli Rossovi také před obchodem Reeboku na Manhattanu protestovala organizace UltraViolet, která se zabývá ochranou ženských práv. Organizátorky sebou přinesly přes 71 tisíc podpisů na petici, aby společnost Reebok ukončila svou spolupráci s nadějným rapperem. Reebok jejich volání nakonec vyslyšel a odstoupil od smlouvy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rapper Rick Ross se omluvil za text písně. Propagovala znásilnění