Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rapper Example koncertuje tento pátek v Praze. Přiveze nové album

Jana Popelková

Jana Popelková

12. 3. 2013

Britský rapper zakoncertuje už 15. března v pražské Incheba Aréně. Představí zde svoje album The Evolution Of Man.

FOTO: Example

Example Zdroj: Ministry of Sound

Example (vlastním jménem Elliot John Gleave) patří v současnosti k absolutní rapperské světové špičce. Netají se tím, že inspirací k tvorbě mu je noční život, drsné zkušenosti, taxíky a spánek po hotelích.

Hudbě se začal věnovat naplno v jednadvaceti letech. Zlom v jeho kariéře nastal v roce 2007, kdy se jeho prvního hip hopového alba What We Made prodalo 10 000 kusů. Následovalo Won´t Go Quietly (2010), na kterém se podílel i DJ Calvin Harris. Stylově se už víc posunulo do kategorie electro house a dance popu.

Grungeová evoluce

Předposlední album Playing in the Shadows (2011) obsahuje např. tracky Changed the Way You Kiss Me a Stay Awake, které bodovaly v britské hitparádě singlů.

Na pražském koncertě bude Example s největší pravděpodobností sjíždět nejnovější kus The Evolution Of Man, na kterém si lze všimnout opět o něco progresivnějších stylových postupů. Inspirací mu zde byli Smashing Pumpkins, Nirvana, na které vyrostl, nebo Pearl Jam. Nahrávání se aktivně zúčastnil i kytarista Blur Graham Coxon.  Singl Close Enemies se umístil na 37. pozici v žebříčku nejlepších singlů.

Example má u nás silnou fanouškovskou základnu. Představil se už například loni na festivalu Rock for People, nebo v pražském Lucerna Music Baru. Jeho koncert 15. března vypukne ve 20:00. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejní síti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rapper Example koncertuje tento pátek v Praze. Přiveze nové album