Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rapové album o seriálu Hra o trůny? Vyjde už zítra a úplně zadarmo

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

6. 3. 2014

Že fantasy seriál Hra o trůny nejde dohromady s beaty a rapováním? Management HBO si myslí opak, a tak najal 10 interpretů, kteří na tento způsob nahráli album. Na svět se počin Catch the Throne dostane už zítra, 7. března, a na internetu bude první den zdarma ke stažení.

Big Boi, jeden z interpretů alba Catch The Fire. | Zdroj: oficiální stránky interpreta

Big Boi, jeden z interpretů alba Catch The Fire. | Zdroj: oficiální stránky

Stále to může znít jako vtip, ale opravdu není. Na projektu se podílel například Daddy Yankee, Common, Wale a Big Boi, člen populárního dua OutKast. Na celkem 10 skladbách můžeme kromě hip-hopových melodií očekávat také prvky latinské muziky.

„Multikulturní publikum je důležitou částí našich diváků, chceme ukázat, že si toho vážíme,“ řekl vedoucí marketingu HBO Lucinda Mertinez pro The Wall Street Journal. Deska Catch the Throne je údajně věnována převážně afroamerické a latinské komunitě v USA.

 

A jestli budou zúčastnění interpreti rapovat přímo o Západozemí a postavách seriálu? Ano! Například v písni uznávaného Big Boie zazní v angličtině slova jako hladomorna, draci, králové a královny. Jestli bude netradiční nápad fungovat, zjistíme už zítra.

Originální úryvek textu jedné z písní na albu: 

I’m tellin’ whoever messin’ with me
I can bring you that Khaleesi heat
Use my King, knack for words, as an actual sword
I can decapitate a rapper…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rapové album o seriálu Hra o trůny? Vyjde už zítra a úplně zadarmo