Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rapidshare: Download v CZ! Jak na to? I Avatar může být váš

Redakce

Redakce

18. 3. 2010

RapidshareV dnešním světě, kde na nás z každé strany útočí varování o tom, koho zase zavřeli za sdílení pirátských kopií, nebo které internetové stránky se tímto provinily a byly smazány, existuje ještě další možnost, jak si bez rizika opatřit hudbu nebo filmy. Tou možností je Rapidshare. Jak na to?

Rapidshare

Rapidshare

Rapidshare je legální. Víceméně

Během brouzdání po internetu se jistě leckterý z vás s pojmem Rapidshare setkal. Jedná se o internetový server, který v roce 2006 původně vznikl s úmyslem posílání velmi objemných dat.  Jakmile ovšem uživatelé přišli na jeho všestrannost, ihned se server stal prostředkem pro sdílení i dalších souborů jako hudby a filmy. Dnes už se jeho velikost pohybuje okolo několika tisíc gigabytů (petabytů).

Pokud stáhnete hudbu nebo film z rapidshare, neporušujete autorská práva. To děláte až tehdy, když byste soubor nahráli zpět, sdíleli ho s dalšími osobami nebo nedej bože prodávali. Toto ale neplatí u software nebo PC her: u těch autorská práva porušujete i tím, že je stahujete.

Ilustrační foto Zdroj: archív PEF MZLU v Brně

Ilustrační foto Zdroj: archív PEF MZLU v Brně

Stránku lze nalézt na rapidshare.com. Na této adrese se dají nahrát soubory, ze kterých se vytvoří odkaz, který pak používají ostatní uživatelé pro stahování vámi nahraného obsahu.

Jak vyhledat to, co hledám?

Jelikož byl vystavěný vyhledávač rapidshare odstaven kvůli příliš velkému množství dat na serveru, pro vyhledání dat, které sháníte, se dá použít externí vyhledávač, jako třeba rapidshare-search-engine.com, rapidlibrary.com, nebo loadingvault.com. Odkazy také můžete nalézt na českých stránkách, zaměřených na sdílení souborů. Další možností je i tradiční google.com, kde stačí zadat jméno souboru, který hledáte, a dopsat za něj rapidshare. To samo o sobě vám vyhodí množství odkazů.

Stahování lze provádět dvěma způsoby

První variantou je neplacená verze, která ovšem s sebou nese mnohá omezení. Soubory se stahují velmi pomalu (max 300 kb/s), je nutné čekat, dokud vyprší limit, než budete moci znovu stahovat, a pokud stahujete větší soubor, jako třeba film, obvykle bývá kvůli maximální velikosti nahraných souborů na rapidshare (100 MB) rozdělen do více částí.

A tady se projeví jedna z největších výhod placeného rapidshare: v neplacené verzi často čekáte několik desítek minut, než se vám podaří vámi hledaný soubor stáhnout kvůli prodlevám ve stahování, to však v plné verzi zmizí.

Plná verze rapidshare se vyznačuje mnoha výhodami, jako například neomezené místo pro nahrávání souborů, mnohonásobně rychlejší stahování a především žádné prodlevy mezi jednotlivými soubory!

Tato vylepšená verze se dá předplatit přes jednu z nejvyužívanějších platebních stránek paypal.com.  Poplatky se pohybují od 7 Euro za měsíc až 55 Euro za rok. Pokud z nějakých důvodů služby paypal nevyužíváte, i v Čechách se nacházejí poskytovatelé, jak zaplatit rapidshare: příkladem mohou být pay4u.cz nebo shareshop.cz , kde se nacházejí další instrukce.

Ilustrační foto Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Ilustrační foto Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Speciální programy vám stahování usnadní

Pak také existují speciální programy, do kterých pouze zaznamenáte, které soubory se chystáte stahovat a tyto programy čekají čas prodlev za vás. Některé fungují na neplacených, jiné na placených verzích. Příkladem jsou třeba Rapidshare Downloader nebo FreeRapid Downloader.

Ať už jsou vaším oblíbeným způsobem stahování torrenty, Azureus, DC++ nebo další, rapidshare rozhodně stojí za vyzkoušení díky svému obrovském objemu nahraných souborů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rapidshare: Download v CZ! Jak na to? I Avatar může být váš