Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Raper Vec představuje Funkčné remixy. Ale Bez teba

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

22. 4. 2010

vec_remixyHiphopový maniak Vec ze sousedního Slovenska si pohrál se svými hity a vypustil je na album Funkčné remixy. Na desce s ním spolupracovala řada zajímavých jmen ze Slovenska i České republiky. Ne všechny mixy se ale podařily.

Vec - Funkčné remixy, Zdroj:archiv

Vec - Funkčné remixy, Zdroj:archiv

Funkčné remixy zahajuje skladba Funkčný veterán a je jakousi předzvěstí toho, že disk nebude zrovna trhat žebříčky prodejnosti.

Ačkoli začátek není nijak valný, čtvrtá píseň v pořadí by se prodávala jistě velice dobře, ale to by se musela vypálit na samostatný kompakt. Osmnáct songů, z toho jeden k poslechu a sedmnáct těch, které jsou tak trochu pobledlé a nijak extra záživné.

Tato deska je určena zřejmě spíše pro opravdové fandy. Za zmínku ale určitě stojí povedený obal a booklet. Po otevření krabičky se na posluchače usmívají ženská prsa a po vyjmutí CD dokonce i ženský klín. Jak originální. Alespoň něco se povedlo.

(Ne)Funkčné remixy?

Spíše než pobaví, tyto remixy celkem znudí. Někdy dosti nepovedené tóny, připomínající neslavné sci–fi filmy z počátku sedmdesátých let tomu přidávají právě ten nezdařilý efekt. Nápad dobrý, realizace už tolik ne.

Vec, Zdroj:archiv

Vec, Zdroj:archiv

Třiatřicetiletý rodák ze Zlatých Moraviec se proslavil už v polovině devadesátých let ve skupině Trosky. Kromě muziky, kterou se v současnosti zabývá, si hraje též na DJ a věnuje se také produkční činnosti.

Vec měl zřejmě uvažovat o přidání krátké předpony před název kompilace. Co takhle Nefunkčné remixy?

Vec – Funkčné remixy

Vydáno: 2009

Celkový čas: 72:30

Skladby: Funkčný veterán, Pamatáte?, Kurva hrdý, Toto je to čo sme chceli, Nikdy nevieš, Polárna noc, Bez teba, Tu?, Prepnutí, Pamatáte?, Rošáda, Turista, 1. milion, Funkčný veterán, Polárna noc, Turista, Tu?

Vydalo: EMI Czech republic s.r.o.

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Raper Vec představuje Funkčné remixy. Ale Bez teba