Randy Blythe zproštěn obžaloby. Soud ze smrti fanouška viní pořadatele

Zpěvák amerických Lamb of God Randy Blythe si po dlouhé době může oddechnout. Soud jej v úterý 5. března zprostil obžaloby ohledně ublížení na zdraví s následkem smrti jednoho z fanoušků, k němuž došlo v květnu roku 2010 v pražském klubu Abaton.

Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com
Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com

Podle soudu za neštěstím nestál Blytheův střet s fanouškem, ale nedostatečná bezpečností opatření ze strany pořadatelů. „Kdyby se postupovalo podle smluvních ujednání mezi vystupujícím a organizátorem, tak by k této události vůbec nedošlo,“ tvrdí soudce Tomáš Kubovec.

Naráží tak na skutečnost, že prostor mezi pódiem a bezpečnostními bariérami byl natolik malý, že se kdokoliv mohl na pódium bez větších obtíží dostat. To ostatně učinil i mladý fanoušek, chvíli poté byl však zpěvákem z pódia shozen, čímž si způsobil fatální zranění hlavy, jemuž při převozu do nemocnice podlehl.

Případ může mít i dohru

Sám zpěvák se hájil, že do fanouška, který pronikl na pódium, nestrčil s úmyslem mu ublížit, ale zejména proto, že chtěl chránit sebe a ostatní členy kapely. Tvrzení je to přitom poněkud kontroverzní, vzhledem k očitému svědectví Jana Kroupara, který ve své reportáži z pražského koncertu poukazuje na Blytheovo zarážející a často i surové chování.

Státní zástupce se každopádně na místě proti zprošťujícímu rozsudku odvolal a nesouhlasí s ním ani mladíkovi pozůstalí, kteří se vyjádřili v tom smyslu, že chyba sice není jen na straně Blythea, ale zároveň ani čistě na straně pořadatelů.

Randy Blythe se pozůstalým ještě jednou omluvil a vyjádřil nad celým neštěstím lítost: „Daniel byl naším fanouškem, rozhodně jsem mu nijak ublížit nechtěl. Vaší ztráty velmi lituji.“

Randy Blythe zproštěn obžaloby. Soud ze smrti fanouška viní pořadatele
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*