Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Randy Blythe zproštěn obžaloby. Soud ze smrti fanouška viní pořadatele

Adam Vrána

Adam Vrána

6. 3. 2013

Zpěvák amerických Lamb of God Randy Blythe si po dlouhé době může oddechnout. Soud jej v úterý 5. března zprostil obžaloby ohledně ublížení na zdraví s následkem smrti jednoho z fanoušků, k němuž došlo v květnu roku 2010 v pražském klubu Abaton.

Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com

Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com

Podle soudu za neštěstím nestál Blytheův střet s fanouškem, ale nedostatečná bezpečností opatření ze strany pořadatelů. „Kdyby se postupovalo podle smluvních ujednání mezi vystupujícím a organizátorem, tak by k této události vůbec nedošlo,“ tvrdí soudce Tomáš Kubovec.

Naráží tak na skutečnost, že prostor mezi pódiem a bezpečnostními bariérami byl natolik malý, že se kdokoliv mohl na pódium bez větších obtíží dostat. To ostatně učinil i mladý fanoušek, chvíli poté byl však zpěvákem z pódia shozen, čímž si způsobil fatální zranění hlavy, jemuž při převozu do nemocnice podlehl.

Případ může mít i dohru

Sám zpěvák se hájil, že do fanouška, který pronikl na pódium, nestrčil s úmyslem mu ublížit, ale zejména proto, že chtěl chránit sebe a ostatní členy kapely. Tvrzení je to přitom poněkud kontroverzní, vzhledem k očitému svědectví Jana Kroupara, který ve své reportáži z pražského koncertu poukazuje na Blytheovo zarážející a často i surové chování.

Státní zástupce se každopádně na místě proti zprošťujícímu rozsudku odvolal a nesouhlasí s ním ani mladíkovi pozůstalí, kteří se vyjádřili v tom smyslu, že chyba sice není jen na straně Blythea, ale zároveň ani čistě na straně pořadatelů.

Randy Blythe se pozůstalým ještě jednou omluvil a vyjádřil nad celým neštěstím lítost: „Daniel byl naším fanouškem, rozhodně jsem mu nijak ublížit nechtěl. Vaší ztráty velmi lituji.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Randy Blythe zproštěn obžaloby. Soud ze smrti fanouška viní pořadatele