Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Randy Blythe o rvačce v Abatonu: Jsem nevinný, smrt fanouška mě mrzí

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

17. 8. 2012

Zpěvák Randy Blythe z americké kapely Lamb of God vydal tiskové prohlášení, v němž komentuje svůj pobyt v pankrácké věznici. Strávil v ní měsíc kvůli obvinění z ublížení na zdraví s následkem úmrtí českého fanouška.

Lamb Of God, Randy Blythe uprostřed. Zdroj: lamb-of-god.com

Zrekapitulujme si sled událostí, v jejichž důsledku vedla před měsícem cesta amerického metalisty z ruzyňského letiště rovnou na Pankrác.

Před dvěma lety koncertovali Lamb of God v Praze. Během vystoupení utrpěl jeden z fanoušků zranění, jimž posléze podlehl. Blythe byl obviněn, že na tragédii nese vinu, údajně měl fanouška shodit z pódia poté, co se na něj mladík opakovaně vyšplhal.

Připomeňte si předloňský inkriminovaný koncert Lamb of God v Praze

V českém vězení se Blythe ocitl ke svému nemalému překvapení. Podle jeho slov ho americké úřady o trestním stíhání neinformovaly. Po měsíci ve vazbě byl propuštěn na kauci a minulý týden se vrátil domů do Virginie. Neprodleně využil příležitosti celou záležitost komentovat a uvést několik věcí na pravou míru.

V první řadě Blythe vzdal dík všem, kdo mu vyjádřili podporu, zvláště obyvatelům města Richmond, odkud zpěvák pochází. Dále upřesnil, jaké byly podmínky v českém vězení. Zdůrazňuje, že se mu nedostalo špatného zacházení ani od úřadů, ani od spoluvězňů. Měl stejné podmínky jako kdokoli jiný.

[youtube_660]eWVrdFrpXHE[/youtube_660]

„Skutečně se jednalo o vězení, nepředstavujte si nějakou televizní show, v níž se polepšují celebrity. Nicméně strážci se ke mně chovali férově a spoluvězni byli milí. Měl jsem jídlo, oblečení i střechu nad hlavou. Jinde na světě lidé trpí, umírají hlady nebo ve válce, takže já si nemohu na krátký pobyt ve věznici stěžovat,“ uvedl Blythe.

I další odstavce prohlášení ujišťují čtenáře, že Blythe není žádná měkkota a nehodlá se vyhýbat odpovědnosti. „Bude-li to nutné, do Prahy se vrátím a předstoupím před soud. Ačkoli trvám na své nevině, nebudu se ve Spojených státech schovávat ani se snažit uniknout trestnímu stíhání.“

Zachovám se jako muž

Přestože se Blythe cítí nevinen, vzápětí uznává, že na jeho názoru v této věci nezáleží. Vyjadřuje také soustrast rodině zesnulého fanouška. „Sám jsem ztratil dítě, a proto vím až příliš dobře, že rodina zesnulého mladíka si zaslouží jasnou odpověď na své otázky. Byl jsem vychován k tomu, abych se k problémům stavil čelem jako muž. Zachovám se čestně a budu bojovat za očištění svého dobrého jména,“ uzavírá Blythe.

Tragédie se stále vyšetřuje a uzavření případu je zatím zřejmě v nedohlednu. Zřejmě se tedy jen tak nedozvíme, co se před dvěma lety na pražském koncertě skutečně událo a jak přesně k neštěstí došlo. Zpěvákovi hrozí za ublížení na zdraví s následkem smrti pět až deset let vězení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Randy Blythe o rvačce v Abatonu: Jsem nevinný, smrt fanouška mě mrzí