Menu
TOPZINE.cz
Alternativní medicína

Rakovina prsu: Nemoc, nad kterou můžete zvítězit!

Irena Siudová

Irena Siudová

5. 6. 2010

Bylo o ní napsáno hodně. Ještě více kvůli zvýšenému počtu nemocných. Jen v České republice je rakovina prsu ročně diagnostikována zhruba 5000 ženám. Přibližně 2000 žen nemoci podlehne. Děsivá čísla děsivé nemoci.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Rakovinu prsu bohužel nejde předpokládat a tak jedinou prevencí je sebevyšetření nebo vyšetření u lékaře. Díky tomu, že se tématu věnuje spousta organizací a mluví se o tom, byly zachráněny mnohé životy. Rakovina prsu totiž patří mezi nemoci, které jsou při včasném zjištění dobře léčitelné. Právě díky osvětě mohou ženy provést vyšetření svých prsou samy.

Nepodceňujte příznaky nemoci

Nápadné příznaky, které vám jasně ukáží, že není něco v pořádku jsou například hmatné útvary v prsou, vtažení v prsu podobající se dolíčku, změna kůže na prsu, krvácející bradavky, zčervenání prsu aniž by žena měla teplotu. Je velmi zodpovědné provádět samovyšetření každý měsíc a nedat tak nemoci šanci, aby přešla do vážné formy. Kdo si není jistý, může se obrátit na lékaře a chodit na vyšetření tam a nechat se prohlednout pomocí mamografu.

Naděje umírá poslední

Přes smutná čísla, která vypovídají o tom, že rakovina prsu pořád patří mezi nejčastější nemoci způsobující smrt, je důležité připomenout si, že nic není ztraceno. I americký lékař John Demartini řekl, že nevyléčitelné, znamená léčitelné zevnitř.Proto raději než statistikám, věnujme následující řádky ženám, keré nad rakovinou zvítězily a můžou tak dát naději dalším ženám, kterých se nemoc týká.

Kylie Minogue, hitpredictor.wordpress.com

Kylie Minogue a Anastacia

Nemoc si nevybírá, a tak se nevyhnula ani známým osobnostem. Dvě zpěvačky, které se do boje s nemocí pustily s vervou a vyšly z ní jako vítězky. Anastacia bojuje od dětství s několika vážnými nemocemi najednou a ani rakovina prsu ji nepoložila. Kylie Minogue se po svém vyléčení stala tváří charitativní kampaně proti rakovině prsu.

Cathy Goodmanová

Že nevíte, kdo je Cathy? Obyčejná žena jako vy nebo vy. Manželka, matka, přítelkyně. Její příběh je velkou inspirací pro ty, kteří mají důvěru v alternativní meidínu, víru a vděčnost. A poskytuje také důkaz, že smích skutečně léčí.

Lékaři mi zjistili rakovinu prsu. Upřímně jsem ve svém srdci věřila – na základě pevné víry -, že už jsem se uzdravila. Každý den jsem říkala: „Děkuji za své uzdravení.“ Ve svém srdci jsem tomu věřila a uzdravila jsem se. Vnímala jsem se tak, jakoby rakovina v mém těle nikdy nebyla. Jedna z věcí, kterou jsem dělala, abych se vyléčila, bylo sledování hodně zábavných filmů. Jen jsem se smála, smála a smála. Nemohla jsem si dovolit zatížit svůj život jakýmkoli stresem, protože jsem věděla, že stres je jednou z nejhorších věcí, kterou při léčení můžete mít. Od doby, kdy mi nemoc diagnostikovali do doby mého uzdravení uběhly přibližně tři měsíce. A došlo k tomu bez ozařování a chemoterapie.

(vyňato z knihy Tajemství)

Takových příběhů je mnoho, najdete je všude kolem. Možná ve vašem okolí, na internetu, v knize nebo novinách. K zázračným a úplným uzdravením skutečně dochází. Záleží na každé ženě, zda zvolí ke své léčbě klasickou medicínu nebo homeopatii, léčbu javorovým sirupem a jedlou sodou a pod.

Inspirací vám může být také příběh Brandon Bays, který sepsala a vydala pod názvem Cesta. Ve skutečnosti je spoustu cest, kterými se můžete vydat, abyste se uzdravili a našli sami sebe. Jen hledejte a určitě najdete.

Pomoct může každý

I ti, kterých se nemoc netýká mohou pomoci. V České republice stejně jako v dalších 50 zemích světa se každoročně koná pochod proti rakovině prsu. Je to pochod naděje a sounáležitosti, jak píší autoři na webových stránkách. A protože se může stát, že kdokoli z nás bude naději v budoucnu potřebovat, zakupte si tričko, které je zároveň vstupenkou na tento pochod. Výtěžek z něj totiž může pokrýt cenu vyšetření někoho, na kom vám záleží.

POCHOD PROTI RAKOVINĚ PRSU ZAČÍNÁ PRÁVĚ DNES V SOBOTU 5.6.2010 ve 14.00 hodin V PROSTORÁCH PRAŽSKÉHO HRADU!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rakovina prsu: Nemoc, nad kterou můžete zvítězit!