Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rakouští Sofa Surfers míří do pražské Akropole

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

7. 1. 2011

Vídeňská skupina Sofa Surfers už přes deset let dokazuje svůj talent kombinovat žánry jako post-rock, triphop, dub a jazz. 5. února přivezou do pražského Paláce Akropolis svou hudebně vizuální show.

foto Sofa Surfers

Sofa Surfers, Zdroj: oficiální stránky kapely

„Úžasná živá kapela s nadhledem sklízí uznání přes celé spektrum rocku, dubu i elektroniky,“ vyjádřila se o Sofa Surfers BBC. Tahle rakouská kapela za více než deset let svého působení zaznamenala mnoho úspěchů, časopisy Time Out a NME je během jejich turné v roce 2000 označily za živou kapelu týdne, v roce 1998 vystupovali na alternativních hudebních cenách Eurobash v Londýně. 5. února zahrají v pražském Paláci Akropolis.

Vstupenky ke stání koupíte on-line za 360 korun zde

Sofa Surfers se prezentují velice působivým mixem rocku, triphopu, dubu, ale také acid jazzu a hip-hopu. Když loni přijeli do Prahy, vystupovali přesně v den vydání jejich posledního alba Blindside. Podle kritiků je toto album tím nejlepším, co Sofa Surfers vydali, díky přesvědčivosti, s jakou album navozuje bouřlivou atmosféru koncertu, přestože se jedná o studiové album.

Hudba Sofa Surfers je velmi sugestivní a doplněna o dokonale korespondující obrazovou složku, vytváří překvapivě hluboký, intenzivní zážitek, ať už se jedná o videoklip, nebo živé vystoupení. 5. února v Akropolis se jistě opět můžeme těšit na působivou show, hudební, vizuální, ale i pohybovou, v podání zpěváka, tanečníka a choreografa Emmanuela Obeyi. Na Topzine.cz pro vás připravujeme soutěž o vstupenky, buďte ve střehu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rakouští Sofa Surfers míří do pražské Akropole