Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Rakouský festival Novarock 2010 nezklamal. Prostor dostali Rammsteini, Slash, Green Day a další

Redakce

Redakce

15. 6. 2010

Jaký byl letošní festival Novarock? Představte si Masters of Rock, stokrát ho znásobte a dostane jeden z největších festivalů v Evropě. Vidět v jeden den tak rozmanité kapely jako As I Lay Dying, Deftones, The Prodigy nebo Bullet For My Valentine, stojí za to, projet se ten kousek k rakouským sousedům.

Festival Nova Rock 2010, Foto: Klára Haluzová, Topzine.cz

Na Pannonia Field u Nickelsdorfu se už ve čtvrtek plnila parkoviště i kempy. A když se v pátek v 11 hodin 30 minut otevřely brány do areálu, bylo lidí ještě tisíckrát víc. Mimo Red Stage, Blue Stage a Plingg Stage se mohli občerstvit u různých bufetů nebo barů, skočit si bungee jumping, zahrát Guitar Hero, nakoupit ve stáncích, projet se na kolotočích, nechat si píchnout piercing nebo prostě jenom relaxovat.

Festival otevírali američtí The Dillinger Escape Plan na Blue Stage a italští Calibro 35 na Red Stage. Během dne se vystřídaly hvězdy jako Airbourne, kultovní kytarista Slash, Stone Sour, Ska-P, Kate Nash nebo Stone Temple Pilots. Hlavní podívanou však byli němečtí Rammstein. Svým nástupem potvrdili kontroverzi, se kterou je kapela spjata. Řeznické pláště, masky vyfukující oheň, obrovská světelná i ohnivá show, to všechno dostalo pozpěvující publikum do varu.

The Sorrow, Foto: Klára Haluzová, Topzine.cz

Druhý den hned po obědovém odpočinku rozehřáli publikum domácí The Sorrow nebo Cynic. Po nich hned následovali Bleeding Through, Danko Jones, Skindred nebo mladí chlapci z Enter Shikari. Heaven Shall Burn nastartovali tu správnou atmosféru pro večerní nářez v podobě Amon Amarth, Hatebreed a Slayer. Na druhé stage zazpívala své I Love Rock’n’Roll Joan Jett a následovala smršť kalifornských Green Day. Zpěvák udržoval výborný kontakt s publikem, například pozváním fanynky na pódium, kde si odzpívala celou písničku. Zazněly hity jako St. Jimmy, Wake me up when September ends, American Idiot, 21 guns a spousta dalších.

Unearth, Foto: Klára Haluzová, Topzine.cz

Nejvíc slibně vypadal den třetí, kde se na jednom pódiu sešly kapely jako Job For A Cowboy, A Day To Remember, 36 Crazyfits, Unearth, výborní američani As I Lay Dying, kteří přivedli návštěvníky neskutečně do varu, Deftones, Killswitch Engage s jejich úžasnou show. Festival na Red Stage uzavírali metalcoroví Bullet For My Valentine, kteří to naplno rozjeli písněmi Your Betrayal, All These Things I Hate, Tears Don’t Fall, Sream Aim Fire, Hearts burst Into Fire nebo Last Fight. Na Blue Stage se rozloučili s festivalem The Prodigy a Beasteaks.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Rakouský festival Novarock 2010 nezklamal. Prostor dostali Rammsteini, Slash, Green Day a další