Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Raf Simons se rozloučil se slzami v očích. Odchází i Stefano Pilati?

Anna Talašová

Anna Talašová

26. 2. 2012

Všechny včerejší přehlídky v rámci milánského fashion weeku zastínily zprávy o škatulatech v čele módních domů Jil Sander, YSL a Dior.

Zakladatelka značky Jil Sander se vrací na post kreativní ředitelky a nahradí Rafa Simonse. Kolekce, kterou předvedl v Miláně v sobotu 25. února, je poslední, kterou pro Jil Sander vytvořil. Nutno říct, že se Raf rozloučil nádhernou show, kterou si budeme pamatovat ještě dlouho.

Zákonitě vyvstaly dohady, jakou cestou se Raf Simons vydá teď. Nabízí se přímo Dior a na to, jestli tenhle Belgičan vystřídá u kormidla Billa Gayttena, se už uzavírají sázky.

FOTO: Stefano Pilati

S. Pilati, Zdroj: montblanc.com

No a aby náhodou nebyla ve fashion světě nuda, objevily se spekulace, že Stefano Pilati po letech odchází z Yves Saint Laurent. Nahradit ho má Hedi Slimane, jehož talent byl v posledních letech, přiznejme si to, neprávem opomíjen.

Pro francouzského návrháře by to byl návrat ke kořenům. Slimane totiž svou kariéru právě u YSL rozjížděl. Působil zde v letech 1996 až 2001, než přešel k navrhování pánské řady pro Dior. Svými androgynními návrhy způsobil revoluci, ale od roku 2007 se tvorbě nevěnoval.

Kontrakt je prý podepsán. Uvidíme, jestli přehlídka v rámci blížícího se pařížského fashion weeku bude Stefanova poslední.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Raf Simons se rozloučil se slzami v očích. Odchází i Stefano Pilati?