×
TOPZINE.cz

Radiohead přicházejí s novým albem, The King of Limbs vychází už tento týden

FOTO: RadioheadBritská rocková skupina Radiohead přichází se svým v pořadí již osmým albem. Deska The King of Limbs bude dostupná v klasické i digitální podobě. Datum pro stažení digitální verze bylo stanoveno na sobotu 19. února 2011.

FOTO: Radiohead
Radiohead vydávají další album, Zdroj: oficiální myspace

Kapela označuje svůj počin jako novinové album. Toto označení vychází z netradičního způsobu distribuce. V zásilce, kterou obdržíte po objednání alba, totiž získáte dvě desetipalcové vinylové desky ve speciálním obalu a navíc i CD. Balení bude obsahovat rozsáhlý artwork, poskládaný z několika velkých a neuvěřitelných 625 malých kreseb. Vše bude držet pohromadě v barevné plastikové vazbě.

Tím ovšem pro Radiohead novoty nekončí. Kdo si objedná novinové album, získává zároveň přístup ke stažení digitální verzi alba, kterou je samozřejmě možno objednat i samostatně ve dvou různých zvukových formátech. Tento materiál lze přehrát pomocí běžných digitálních přehrávačů. Jelikož internetová forma distribuce probíhá transparentně, nejsou zde tak výrazné časové prodlevy jako při výrobě nosičů. Proto je možné stáhnout digitální formu již v sobotu 19. února, zatímco novinové album jako takové se začne posílat posluchačům až v pondělí 19. května.

Radiohead jsou anglická alternativní rocková kapela z Oxfordshire v Británii. Od doby vydání svého prvního hitového singlu Creep z roku 1992 prodali přes 23 milionů nosičů. V roce 2006 opustili své dosavadní vydavatelství EMI a následující album In Rainbows vydali svépomocí. Na prodeji ovšem tento netradiční krok nezanechal žádné stopy – prodalo se na 3 miliony kusů. Uvidíme, jak si povede The King of Limbs.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..