Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Radio Wave oslaví své páté narozeniny v Meet Factory

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

15. 1. 2011

foto: Meet FactoryRadio Wave vzniklo s ideou vyvést mladé lidi ze stereotypu středního proudu. Své posluchače oslovovali hudbou napříč nemainstreamovými žánry. Nyní rádio oslavuje páté narozeniny a při té příležitosti uspořádalo velkou party v pražské Meet Factory.

foto: Meet Factory

Meet Factory, zdroj: oficální web klubu

Stanice Český rozhlas – Radio Wave začala vysílat před pěti lety, přesně 13. ledna ve 13 hodin 13 minut 13 vteřin. Celý tento týden proto toto rádio pojalo jako narozeninovou oslavu, každý den si posluchači mohli připomenout hudební dění v letech 2006-2010. Na sobotu 15. ledna si pak Radio Wave připravilo velkou narozeninovou party v pražské Meet Factory na Smíchově.

Radio Wave si klade za cíl ukázat svým posluchačům cestu z nudy a šedi středního proudu, nabídnout jim nemainstreamovou hudbu z různých žánrů se zaměřením na aktuální dění. V jeho repertoáru naleznete pořady jako Dubový High, zaměřený na reggae, dancehall, dubstep a podobné žánry, nebo World Music Box, představující nové směry na world scéně, nebo The Best Damn Rap Show, jehož zaměření asi netřeba vysvětlovat.

Dvě stage, spousta hudby, divadla a filmu

Program sobotní narozeninové party v Meet Factory je podobně rozmanitý jako program samotného Rádia Wave. Na dvou scénách si budete moci vybrat mezi koncerty zajímavých kapel na hlavní a divadelní inscenací a promítáním filmů na druhé stage.

Na hlavní scéně se můžete těšit na velice zajímavé interprety. Celý večer otevřou Dva, duo hrající folk smyšlených zemí a pop z neexistujících rádií. Dále vystoupí košičtí Kolowrat, kapela držící se jednodušších struktur a nekomplikovaných melodií, které však vyzdvihují neobyčejně imaginativní texty z dílny Rastislava Rusnáka.

foto: Kolowrat

Kolowrat, zdroj: wave.cz

Svou Slovenčinu pre samoukov pak předvede Marián Benkovič alias Bene ve spolupráci s Dj Stratasoul. Hlavní program uzavřou francouzští elektro-noise dDamage. Do ranních hodin pak budete moci oslavovat na afterparty pod vedením rezidentních Djs Rádia Wave v sestavě Jakub Joshua Johánek, Iva 8bitová, Maceo a Viktor Mašát, Tomáš Oravec a Jarda Petřík.

iShorts – zkrátka filmy

Na pátých narozeninách Rádia Wave budete moci zhlédnout mimo jiné i projekce krátkých studentských filmů, které jste mohli vidět v rámci projektu iShorts. V Meet Factory bude k vidění například snímek Automatic for the People režiséra Jana Vejnara, studenta Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

foto: Automatic for the People

záběr z Automatic for the People, režie Jan Vejnar, zdroj: wave.cz

Celý večer ve smíchovské Meet Factory bude začínat v sedm hodin a zřejmě se protáhne do pozdních ranních hodin. Vstup je zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Radio Wave oslaví své páté narozeniny v Meet Factory